3. Mateusz Morawiecki i Donald Tusk

i

Autor: archiwum Choć obecnie stosunki pomiędzy Morawieckim i Tuskiem są chłodne, to w przeszłości obaj panowie wspólnie pracowali. Dla niejednego wyborcy ich współpraca sprzed ponad 10 lat może być szokiem. Mateusz Morawiecki w 2010 został powołany w skład Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku, w której zasiadał przez blisko dwa lata.

Polityczna burza wokół imigrantów

Morawiecki o Tusku: farbowany polityczny lis. Chodzi o przyjmowanie imigrantów

2023-07-02 15:40

Premier Mateusz Morawiecki opublikował odpowiedź na nagranie Donalda Tuska. Szef rządu wytyka niekonsekwencję liderowi Platformy Obywatelskiej i przypomina min. Ewę Kopacz, Janinę Ochojską i krytykę Platformy wobec zapory na granicy z Białorusią.

Donald Tusk krytykuje PiS za dwulicową, jego zdaniem, politykę wobec imigrantów - Kaczyński szczuje na obcych, i na imigrantów, a jednocześnie chce ich wpuścić setki tysięcy - mówił przewodniczący Platformy. Kilka godzin później nagranie w tej sprawie opublikował Mateusz Morawiecki, który też mówi o hipokryzji, tyle, że w szeregach Platformy Obywatelskiej. -Ten farbowany polityczny lis, właśnie wezwał do ochrony polskich granic. Ten samym, który jest patronem Janiny Ochojskiej, który obraża polski mundur i każdego dnia wzywa do otwarcia granic - wypomina szef rządu. Premier wskazuje też na zgodę rządu Ewy Kopacz na przyjęcie imigrantów i na kary, jakie zapowiadał Donald Tusk, ówczesny szef Rady Europejskiej, w 2017 roku, jeżeli Polska nie dostosuje się do unijnej polityki migracyjnej. Morawiecki wskazuje też kto, jego zdaniem, wpływa na postawę byłego premiera. -Politycy z Niemiec, zwani potocznie grupą Webera już otwarcie mówią o tym, że gdyby PO wygrała wybory to wpuści tutaj dowolną ilość nielegalnych imigrantów - twierdzi szef rządu. Na koniec nagrania premier pozwolił sobie na uszczypliwą uwagę wobec największego, politycznego konkurenta, dotyczącą tego jak szef PO mówił o liderze obozu Zjednoczonej Prawicy. - Panie Bruner, dla Pana to szanowny pan prezes Jarosław Kaczyński - wytknął Mateusz Morawiecki. 

Express Biedrzyckiej - Andrzej BYRT, Mirosław OCZKOŚ, Ewa PIETRZYK-ZIENIEWICZ RUNDA 1
Sonda
Czy uważasz, ze imigranci powinni być wpuszczani do Polski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany