Minister Zdrowia Adam Niedzielski

i

Autor: FOTO TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Nowe rozporządzenie Adama Niedzielskiego. 21 dni kwarantanny w przypadku narażenia na małpią ospę

WYPADEK POLSKIEGO AUTOKARU

Minister zdrowia: Polacy rozlokowani w pięciu szpitalach. 19 osób w stanie ciężkim

2022-08-06 18:44

Z 32 osób, które przebywają w pięciu chorwackich szpitalach 19 osób jest w stanie ciężkim. Jeśli jakikolwiek pacjent po ocenie będzie możliwy do przetransportowania, wróci prawdopodobnie jeszcze dziś wieczorem do kraju - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na briefingu w Zagrzebiu. Dodał, że misja medyczna, z którą przyjechał do Chorwacji została podzielona na dwa zespoły.

Podczas briefingu w Zagrzebiu minister zdrowia Adam Niedzielski wyraził współczucie wszystkim rodzinom zmarłych i poinformował, że w autokarze wraz z kierowcami było 44 osoby. "Na miejscu 11 osób zginęło, jedna z osób zmarła tuż po przewiezieniu do szpitala" - mówił minister zdrowia.

Dodał, że misja medyczna, z którą przyjechał do Chorwacji została podzielona na dwa zespoły. "Jeden zespół pojechał do pacjentów zlokalizowanych w dwóch szpitalach na północy i tam będzie kompletował ich dokumentację medyczną i weryfikował, czy jest możliwość transportu do Polski.

Bo jeśli jakikolwiek pacjent po ocenie będzie możliwy do przetransportowania, wróci prawdopodobnie jeszcze dziś wieczorem do kraju" - zaznaczył minister zdrowia. Drugi zespół, jak dodał, wizytuje szpitale w Zagrzebiu i ma podobne zadania.

Wypadek autokaru z polskimi pielgrzymami w Chorwacji

-Pacjenci są pod dobrą opieką i  wszyscy dostaną "podstawowe materiały i wsparcie" m.in. w związku z tym, że ich bagaże są nadal w autobusie, który miał wypadek. Są doskonale zaopiekowani. Także bardzo serdecznie dziękuję całemu narodowi chorwackiemu  - podkreślił Niedzielski.

Do wypadku doszło ok. godz. 5.40 na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE