Minister Telus: Powiadomiłem CBA. zmowa cenowa w sprawie malin?

i

Autor: Super Express (2) Minister Telus: Powiadomiłem CBA. zmowa cenowa w sprawie malin?

A jednak!

Minister Telus powiadamia CBA. Jest zmowa cenowa na rynku malin?

2023-07-16 9:54

- Powiadomiłem CBA o podejrzeniu zmowy cen na rynku malin - oświadczył w sobotę 15 lipca minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus. Przypomniał, że w trakcie kontroli firm skupujących i przetwarzających maliny jest już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Rolnicy alarmują, że dostają zaledwie 4 zł za kilogram owoców w skupie!

Telus zawiadamia Centralne Biuro Antykorupcyjne 

- Ze względu na podejrzenia zmowy cenowej na rynku malin, uruchomiłem wszystkie inspekcje państwowe, celem kontroli firm skupujących i przetwarzających maliny - przekazał w sobotnim wpisie na Twitterze  Robert Telus. - Dość oszukiwania! - twardo zapowiedział minister.

Szef resortu rolnictwa dodał, że UOKiK jest już w trakcie kontroli tych firm. - Kolejną decyzją było powiadomienie CBA o podejrzeniu zmowy cen! - przekazał.

Zagraniczne maliny zalały polski rynek?

Już w poniedziałek wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski poinformował, że resort podejrzewa zmowę cenową między skupującymi owoce firmami z kapitałem zagranicznym. Dodał, że po konsultacjach z ministrem rolnictwa Robertem Telusem i premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowano, że służby państwowe podejmą działania, by w następnych dniach monitorować firmy zajmujące się skupem i przetwórstwem surowców od plantatorów w województwach lubelskim i mazowieckim.

Posłowie KO: rozpoczynamy kontrolę poselską w Ministerstwie Rolnictwa

Opozycja także zainteresowała się tą sprawą. - W związku z dramatyczną sytuacją na rynku owoców miękkich, w czwartek (13 lipca) rozpoczynamy kontrolę poselską w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - zapowiedzieli posłowie KO. Mówili, że nie wiadomo, na jakiej podstawie wybrane zostały spółki mające skupować maliny. Minister rolnictwa Robert Telus ocenił sytuację na rynku malin jako trudną. W ubiegłym roku ceny skupu sięgały 20 zł za kilogram, obecnie to nawet 4 zł.

R.TELUS: PREZES, JAKO SILNA RĘKA, TERAZ NAS POPROWADZI
Sonda
Wolisz maliny czy truskawki?