Najpierw modlitwa

Minister Robert Telus: Z różańcem na hamburgera

2023-08-23 5:02

Robert Telus (54 l.) to wyjątkowo zapracowany minister. Odpowiada za resort rolnictwa, a to gorący temat szczególnie latem, gdy trwają zbiory i żniwa. Nic dziwnego, że nie ma nawet czasu, by spokojnie posilić się w ministerstwie tylko wyrusza po pracy na hamburgera. Nie zapomina też przy okazji o modlitwie i różańcu, który zawsze ma przy sobie.

Minister ma zawsze różaniec przy sobie

Spotkaliśmy Roberta Telusa, gdy w skupieniu odmawiał różaniec przy pomniku Powstańców Warszawy. - Po pracy przeważnie idę na spacer, żeby przynajmniej parę metrów zrobić. Zazwyczaj wychodzę z różańcem pomodlić się, jem też w międzyczasie obiad - opowiada nam minister o swoich codziennych przyzwyczajeniach. I rzeczywiście widać, że po ciężkim dniu pracy, różaniec daje politykowi duże ukojenie. Pozwala się wyciszyć oraz skupić myśli na sprawach najważniejszych.

Coś dla duszy, coś dla ciała

Tym razem Robert Telus dłuższą chwilę modlił się głęboko zamyślony, ściskając w ręku paciorki różańca, a po strawie duchowej przyszedł czas na ciało. Robert Telus przysiadł w jednym z restauracyjnych ogródków. Z menu wybrał chłodnik i soczystego hamburgera. Tak posilony ruszył do kolejnych zadań - a tych - szczególnie przed wyborami - nie brakuje.

Politycy od Kuchni - Robert Telus
Sonda
Czy wiesz, jak modlić się z różańcem?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają