Minister biega z mężem

i

Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS Minister biega z mężem

Minister Anna Moskwa pokazała męża. Ale przystojniak! Łączy ich wspólna pasja [GALERIA]

2022-01-15 11:00

Anna Moskwa (43 l.) wie, jak w odpowiedni sposób dbać o kondycję fizyczną. Minister klimatu i środowiska uwielbia biegać. Jednak polityk związana z PiS nie biega sama. W aktywności fizycznej towarzyszy jej mąż, który rozumie pasję Anny Moskwy. W rozmowie z "Super Expressem" Moskwa zdradza również, jak poznała męża.

W rozmowie z "Super Expressem" Anna Moskwa (43 l.) przyznaje, że biegi są jej pasją. Minister klimatu i środowiska mówi nam, jak długo biega. - Regularnie od sześciu lat, ale w zasadzie nie przypominam sobie, żebym kiedyś nie biegała. To jedna z moich ulubionych form aktywności – zawsze dostępna, niewymagająca specjalnego sprzętu. Bieganie sprawia, że się wyciszam, mogę zebrać myśli, nabrać dystansu do codziennej rutyny - mówi nam Moskwa. 

Można powiedzieć, że bieganie to pasja, którą z Anna Moskwą podziela jej mąż. Polityk wyjawia nam, że to dzięki tej pasji minister Moskwa poznała męża. - Długie dystanse są domeną mojego męża. Poznaliśmy się podczas biegu charytatywnego, kiedy pracowałam w Orlenie, a on w Wodach Polskich nadzorował pion wodno-ściekowy - wyjawia nam. Czy Anna Moskwa zamierza wziąć udział w maratonach? - Paweł biegał maratony, ale ostatnio z powodu dużej ilości pracy brakuje mu czasu na tę aktywność. Stąd mocne postanowienie noworoczne, aby wrócić do biegania, przynajmniej w weekend. Ja, póki co, myślę o krótszym dystansie. Przymierzam się do startu w którymś z charytatywnych biegów na 5 km - przekazuje nam. 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy przygotowanie do biegów i biegi zimą różnią się od biegów w okresie, gdy jest ciepło. - Oczywiście! Podczas gdy latem potrzebujemy tylko odpowiednich butów, biegając zimą musimy zadbać o ciepły, ale i komfortowy strój. Pamiętajmy o czapce, rękawiczkach i ciepłych skarpetkach. Ważna jest też technika biegania, zwłaszcza oddech. Musimy nad nim panować, inaczej na mrozie łatwo o przeziębienie. A kiedy pada mocny deszcz czy śnieg, biegam w domu na bieżni - mówi nam. Według Anny Moskwy, w biegach, a właściwie przed biegiem istotna jest rozgrzewka. - Rozgrzewka jest obowiązkowa! Bez niej łatwo o kontuzję, zwłaszcza na mrozie, kiedy mięśnie szybko się wychładzają. Tuż przed biegiem poświęcamy kilka minut na podskoki, przytupy, wymachy, skręty tułowia, krążenia bioder i ramion. Dopiero tak rozgrzani ruszamy na właściwy trening - podsumowuje Moskwa. 

Zobacz galerię zdjęć Anny Moskwy z mężem Pawłem! Kliknij poniżej

Express Biedrzyckiej - Marcin Bosacki: Wezwiemy Ziobrę przed Komisję. Ustalimy czy jesteśmy jeszcze demokracją
Sonda
Czy Anna Moskwa jest dobrym ministrem klimatu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE