Rafał Ziemkiewicz, Adam Michnik

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS, Marcin Gadomski/Super Express

Michnik prosi Szwedów o wsparcie finansowe. Więcej do szczęścia Ziemkiewiczowi nie było trzeba. Ten mem powali cię na łopatki

2021-05-04 12:39

Nie jest wielką tajemnicą, że Rafał A. Ziemkiewicz nie należy do wielkich sympatyków Adama Michnika. Gdy dotarła więc do niego wieść, że naczelny "Gazety Wyborczej" poprosił o wsparcie... Szwedów (na łamach jednego z tamtejszych dzienników), nie mógł się powstrzymać od drobnej złośliwości. No, może wcale nie takiej drobnej, gdyż w zamieszczonym przez Ziemkiewicza memie Michnik jest... kloszardem!!!

W szwedzkim dzienniku „Dagens Nyheter” pojawiła się czterostronicowa reklama "Gazety Wyborczej" wraz ze specjalnym na tę okazję tekstem jej naczelnego. - 30 lat po upadku muru berlińskiego oraz upadku Związku Radzieckiego polskie społeczeństwo ponownie zmuszone jest bronić wywalczonej za ogromną cenę demokracji - pisał Adam Michnik. Co więcej, porównał on w nim atak na wolne media do... ataku na Kapitol,do którego doszło w styczniu tego roku. Pod artykułem pojawił się apel do Szwedów o „wsparcie niezależnego dziennikarstwa”. Napis, pod którym dołączony jest adres strony internetowej umożliwiającej wpłatę pieniędzy na Fundację Gazety Wyborczej głosi: „pomóż nam uratować wolne media w Polsce”. 

Rafał Ziemkiewicz nie przebiera w słowach Najbardziej kontrowersyjne komentarze

Zobacz także: Bronisław Komorowski patronem nowej partii? Zaprosił PSL i konserwatystów z PO. Nasz news

Takiej okazji do wbicia szpili w Michnika nie mógł zmarnować jego znany krytyk, Rafał A. Ziemkiewicz. - Po żebraczym tekście Michnika w szwedzkiej gazecie "Dagens Nyheter" trudno doprawdy nie przypomnieć tego mema. I pomyśleć, że chodzi o gazetę, która zawsze stała murem za Balcerowiczem - napisał z przekąsem. Do wpisu dodał omawianego mema, na którym widać hasło "Pamiętaj córko, pamiętaj synku, tak skończył Michnik na wolnym rynku", natomiast na obrazie widać żebrzącego bezdomnego, na którego twarz nałożono oblicze naczelnego "GW".

Wyglądało to następująco:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany