Lider Agrounii Michał Kołodziejczak

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRESS Lider Agrounii Michał Kołodziejczak

Jasna odpowiedż

Michał Kołodziejczak wypowiedział się na temat referendum. Weźmie udział?

2023-08-31 19:57

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak wywołał wiele zamieszania decyzją o swoim stracie w wyborach z list KO. Teraz polityk wypowiedział się na temat referendum, które odbędzie się 15 października jednocześnie z wyborami. Czy weźmie w nim udział?

Michał Kołodziejczak pojawił się w „Kropce nad i”, gdzie odpowiadał na wnikliwe pytania prowadzącej Moniki Olejnik. Jednym z poruszanych tematów była kwestia referendum. Lider Agrounii nie przebierał w słowach.

- Kiedy dostanę kartę referendalną, to ja najchętniej powiem, że nie biorę udziału w takim referendum, które jest dla mnie po prostu czymś absurdalnym. Mamy najważniejsze od wielu lat [...] referendum w Polsce – mówił.

Wyraźnie zaznaczył także, że jego wrogiem jest PiS. Według niego ta partia zniszczyła życie tym, którzy mieli inne zdanie od jej przedstawicieli. - Nauczyli nas wszystkich jak łamać zasady – skwitował.

Michał Kołodziejczak odniósł się także do wiceministra rolnictwa Janusza Kowalskiego, którego nazwał „zdrajcą wsi”. - Janusz Kowalski niech przestanie gadać głupoty i kłamać. I w ogóle lepiej dla wszystkich byłoby, żeby takich ludzi nie słuchać, żeby też ta kampania wyborcza pokazała, że dla niego po wyborach nie było miejsca w polskiej polityce. To jest tylko i wyłącznie okłamywanie społeczeństwa – mówił.

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Wieczorny Express - Bartłomiej Radziejewski