Michał Dworczyk szczepi się

i

Autor: Twitter Michał Dworczyk szczepi się

Michał Dworczyk zaszczepił się przeciwko koronawirusowi. Wiemy, którą szczepionką

2021-05-17 19:04

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera i jeden z najbliższych współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego, zaszczepił się przeciw COVID-19. Jakim preparatem zaszczepił się Michał Dworczyk? - Dołączyłem dziś do grona zaszczepionych preparatem AstraZeneca. Czuję się świetnie – powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Michał Dworczyk i zaapelował do wszystkich o szczepienie się przeciwko koronawirusowi.

Do tej pory w Polsce wykonano już prawie 16 mln szczepień na COVID-19. 11,5 mln osób otrzymało pierwszą dawkę. Tymczasem od poniedziałku 17 maja na szczepienia przeciwko COVID-19 dawką firmy Pfizer mogą się już zapisywać 16- i 17-latkowie. Muszą jednak w tej sprawie najpierw uzyskać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował dziś, że od północny zgłosiło nieco ponad 40 tys. osób wśród 16-17 latków. - To jest niewielki poziom zainteresowania. O wiele mniejszy niż u poprzednich roczników – zaznaczył Michał Dworczyk. - Są przewidziane dodatkowe środki na kampanie profrekwencyjne również dla samorządów. Wyjaśnimy szczegóły – powiedział Michał Dworczyk. Szef KPRM w poniedziałek 17 maja sam zaszczepił się przeciw COVID-19. - Czuję się świetnie. Na Stadionie Narodowym wykonano już ćwierć miliona szczepień. Cieszę się, że znalazłem się w tej zacnej grupie osób, które potencjalnie mogą być ćwierćmilionowym pacjentem – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” szef KPRM Michał Dworczyk.

Super Raport 17.05 (Goście: Bronisław Komorowski - były prezydent RP, Marek Zuber - ekonomista), Sedno Sprawy: Waldemar Buda
Sonda
Czy uważasz, że wkrótce dzięki szczepieniom wrócimy do normalności sprzed pandemii?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany