Damian Duda vs. Putin

i

Autor: Archiwum prywatne Damian Duda vs. Putin

Bohaterski Damian Duda

Medyk pola walki ratuje rannych Ukraińców: "Cały czas jesteśmy ostrzeliwani"

2022-10-05 12:25

W wojnę na Ukrainie zaangażowało się wielu Polaków - od byłych operatorów wojsk specjalnych po wolontariuszy, którzy docierają na tereny objęte wojną w celu pomocy m.in. ludności cywilnej. Rodacy działają tak, jak potrafią, aby wesprzeć naszego sąsiada. We wsparcie na froncie zaangażował się także medyk pola walki, który ratuje życie cywilom i żołnierzom.

Medyk pola walki ratuje rannych Ukraińców. "Cały czas jesteśmy ostrzeliwani"

Wojna w Ukrainie trwa. W pomoc naszym sąsiadom angażuje się wiele osób. Wśród nich jest Damian Duda ( 33 l.), który jest także terytorialsem, ale przede wszystkim medykiem pola walki.

Wojna w Ukrainie. "Jesteśmy narażeni na miny"

Od początku konfliktu w Ukrainie Duda jeździ do Ukrainy, aby pomagać żołnierzom walczącym po ukraińskiej stronie. Damian Duda nie raz reanimował rannych i ratował osoby ranne wskutek rosyjskiej agresji z narażeniem życia i zdrowia. Damian wielokrotnie ryzykował, aby pomagać innym. Podczas swoich interwencji Rosjanie nie raz strzelali do aut, którymi przemieszał się niosąc pomoc. Zdarza się nawet tak, że Damian śpi w lesie. - W nocy do naszych schronień wciskają się szczury. Jednak to wszystko wynagradza nam uratowanie kolejnych osób - mówi. Jak dodaje. - Cały czas jesteśmy ostrzeliwani, bombardowani oraz narażeni na miny - przekazuje. Damian wie, że dostanie się w ręce wroga nie wróży dla niego i jego kolegów(Damian nie jeździ do Ukrainy sam) śmierć. - Dostanie się do niewoli oznacza dla nas tortury i bolesną śmierć - zapewnia. Jak wygląda praca Damiana, która wykonuje non profit? - Kiedy zauważymy bombardowanie domostw, chwilę po eksplozjach udajemy się na patrol szukając osób, które potrzebują pomocy - relacjonuje z wojny w Ukrainie. 

Zobaczcie zdjęcia Damiana Dudy z Ukrainy w galerii poniżej

Sonda
Czy ogłoszona przez Putina mobilizacja 300 tys. rezerwistów coś zmieni na froncie wojny w Ukrainie?
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ Czy Putin użyje broni jądrowej? Ekspert mówi, co może nas czekać