Daniel Obajtek, Mateusz Morawiecki

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express, Piotr Grzybowski/Super Expres

Ale bomba! "Morawiecki szuka pracy za granicą i ją sobie załatwi". Obajtek na premiera?

2021-02-21 8:04

O tym, że w rządzie PiS dojdzie do zmiany szefa rządu, mówi się już od dobrych kilku tygodni. Ostatnio zdecydowanie wzrosły notowania Daniela Obajtka, o którym otwarcie się mówi, że może zostać premierem. Co będzie z Mateuszem Morawieckim? Ciekawą teorię na ten temat ma Ryszard Petru. Zdaniem byłego lidera Nowoczesnej "Morawiecki szuka pracy za granicą i ją sobie załatwi". Czy dojdzie do dymisji szefa rządu? Warto zaznaczyć, że o Danielu Obajtku ostatnio bardzo pozytywnie wypowiadał się m.in. Patryk Jaki. Pochwał szefowi Orlenu nie szczędził też sam Jarosław Kaczyński.

Daniel Obajtek niepodziewanie stał się jedną z najważniejszych postaci obozu "dobrej zmiany". Prezes Orlenu zbiera nagrody i wyróżnienia, co nie uszło uwadze Jarosławowi Kaczyńskiemu. - W tym naszym zbiorze różnego rodzaju osób, które mają kwalifikację do tego, żeby zrobić dla społeczeństwa w szerszym tego słowa znaczeniu coś dobrego, on jest taką bardzo wyraźnie wyróżniająca się postacią - mówił pod koniec stycznia prezes PiS w rozmowie z telewizją wPolsce.pl (CZYTAJ O TYM TUTAJ). Patryk Jaki podczas wywiadu dla Wp.pl z kolei stwierdził, że Daniel Obajtek ma "predyspozycje na premiera". Pytany, co Solidarna Polska zrobi, jeśli miałoby dość do wymiany Mateusza Morawieckiego na prezesa Orlenu, odparł, że "piłka jest po stronie największego koalicjanta". - Nie sądzę, aby w tej kwestii były jakieś przeszkody z naszej strony - dodał były wiceminister sprawiedliwości (WIĘCEJ  O TYM PRZECZYTASZ TU). Swoją oryginalną opinię na temat przyszłości Mateusza Morawieckiego przedstawił także Ryszard Petru. 

ZOBACZ TAKŻE: Morawiecki chce NOWEGO 500 plus. Będzie waloryzacja

Zdaniem byłego szefa Nowoczesnej premier "jest obcy w PiS". - Bez Kaczyńskiego nie przetrwa 24 godzin. Zapewne ostatecznie wyląduje w jakiejś międzynarodowej instytucji lub firmie globalnej - przewidywał Petru w rozmowie z TVN24.Moim zdaniem - ale zastrzegam, że to moja opinia, nie wiedza - Morawiecki szuka pracy za granicą i ją sobie załatwi - prognozował były już polityk. 

CZYTAJ TAKŻE: Wpadka roku! Lech Wałęsa naje się wstydu! Takich ortografów nie robią nawet w podstawówce

Sedno Sprawy - Adam Bielan
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE