Franciszek Sterczewski

i

Autor: Artur Hojny Franciszek Sterczewski

Majątek posła Franciszka Sterczewskiego. Co posiada poseł KO? Oświadczenie majątkowe Sterczewskiego

2022-06-29 12:21

Poseł Franciszek Sterczewski znów jest głośnym nazwiskiem. Polityk KO został w nocy z poniedziałku na wtorek zatrzymany przez patrol policji, gdy jechał rowerem. Funkcjonariusze zauważyli, że rowerzysta jedzie zygzakiem, a potem mili wczuć od niego woń alkoholu. Sterczewski przeprosił za swoje zachowanie, ogłosił, że wysłał na policję wniosek o wyjaśnienie sytuacji, dobrowolne uchylenie immunitetu i pociągnięcie do odpowiedzialności. - Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy się już nie powtórzy. W ramach zadośćuczynienia wpłacę 5000 zł na rzecz Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber - wyjaśnił poseł. Przy okazji sprawdziliśmy, jaki majątek posiada polityk.

Poseł Franciszek Sterczewski - wszystkie jego głośne sprawy

Poseł Franciszek Sterczewski zasiada w Sejmie pierwszą kadencję, ale już od początku bycia posłem zyskał sławę. Najpierw przez to, że na uroczyste odebranie zaświadczenia o zostaniu parlamentarzystą przyszedł w brudnych butach. Następnie, że w oświadczeniach deklarował, że nic nie ma, co sprawiło, iż okrzyknięto go najbiedniejszym posłem. Potem sytuację wyjaśnił i podał, że doszło do pomyłki, a w oświadczeniu podał konkretne kwoty. W zeszłym roku o Sterczewskim znów było głośno, gdy pojawił się na granicy polsko-białoruskiej wtedy, gdy był tam kryzys, a na granicy koczowali imigranci. Poseł Sterczewski chciał imigrantom przekazać torbę z żywnością i lekami, a kiedy nie został dopuszczony do nich przez pograniczników, puścił się pędem przez siebie. Został jednak złapany. Teraz o Franciszku Sterczewskim znów jest głośno za sprawą wydarzeń z nocy z poniedziałku (27.06) na wtorek (28.06), gdy posła zatrzymała policja.

Majątek Franciszka Sterczewskiego

Z najnowszego oświadczenie majątkowego Sterczewskiego wynika, że poseł posiada oszczędności w wysokości: 57 712 zł. Z oświadczenia dowiadujemy się, że poseł KO zadeklarował, że w ramach uposażenia poselskiego otrzymał 116 448,44 zł, a diety: 37 327,52 tys. Poseł Sterczewski nie posiada samochodu. Jest jednak znany z tego, że często korzysta z komunikacji miejskiej i jeździ rowerem. Właśnie ostatnio policja zatrzymała go właśnie, gdy zauważył, że jechał zygzakiem.

Poseł Sterczewski zatrzymany przez policję, gdy jechał na rowerze
Sonda
Jak oceniasz sytuację polityczną w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE