Lech Wałęsa

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Lech Wałęsa

Wspomnienia

Lech Wałęsa w żałobie. Zmarła bliska mu kobieta

2023-01-22 13:32

Lech Wałęsa zakomunikował w mediach społecznościowych, że zmarła bliska mu osoba. " W drodze do Włocławka na pogrzeb siostry ..Jej ojciec i mój to rodzeni bracia" - podpisał zdjęcia, które opublikował. Widać na nich Lecha Wałęsę pozującego przed aparatem z rozmaitymi, raczej rozweselonymi, osobami. Można wywnioskować, że to zdjęcia robione na stacji benzynowej. Internauci nie pozostawiają na Wałęsie suchej nitki.

Lech Wałęsa na pogrzebie siostry

Lech Wałęsa pożegnał swoją siostrę stryjeczną. Na Facebooku zakomunikował, że jest w drodze na pogrzeb siostry. Ale doprecyzował, że chodzi o siostrę cioteczną. "Jej ojciec i mój to rodzeni bracia" - napisał. I w samym komunikacie w dzisiejszych czasach nie byłoby nic dziwnego. Internautów komentujących ten wpis oburzyło to, że Lech Wałęsa wrzucił do tego posta zdjęcia ze stacji benzynowej, na których to pozuje z przygodnie napotkanymi osobami. "Panie Prezydencie to jest Lansowanie swojej Osoby zero powagi sytuacji w drodze na Pogrzeb Siostry... Wstyd" - napisała jedna z komentatorek. Oczywiście nie zabrakło i wielu kondolencji. 

Lech Wałęsa zamieścił także zdjęcie z samego pogrzebu swojej kuzynki, który to odbył się we Włocławku. Msza żałobna została uroczyście odprawiona w kościele Najświętszego Zbawiciela we Włocławku. 

Lech Wałęsa - polski polityk i działacz związkowy, dysydent. Przywódca i bohater opozycji demokratycznej w okresie PRL, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność”. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 1983. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990–1995.

Sonda
Kim jest dla Ciebie Lech Wałęsa?
Groby rodzinne znanych polityków: Kwaśniewski, Wałęsa, Macierewicz, Komorowski, Korwin-Mikke | Niezapomniani
Listen on Spreaker.