Krzysztof Bosak

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS

Tylko u nas

Krzysztof Bosak zdecydował, co z wyborami prezydenckimi. Mamy konkretną i szczerą deklarację wicemarszałka

2024-02-12 10:44

Koniec domysłów. Krzysztof Bosak przedstawił klarownie swoje stanowisko w sprawie wyborów prezydenckich. Wcześniej już Sławomir Mentzen zadeklarował, że będzie uczestniczył w w wewnętrznych prawyborach Konfederacji, które wyłonią kandydata tej partii na głowę państwa.

W programie "Sedno Sprawy" Krzysztof Bosak został zapytany o to, czy wystartuje w wyborach prezydenckich. Odpowiedź wicemarszałka Sejmu nie pozostawia żadnych wątpliwości.  - Będą prawdopodobnie prawybory Konfederacji na kandydata na prezydenta. Ja w nich wystartuje ponieważ jestem liderem Ruchu Narodowego jednej z trzech partii, które tworzą Konfederację. Jeżeli nasi wyborcy zdecydują, że to ja mam być kandydatem to nim będę i będę rywalizował. Jeżeli zdecydują, że będzie ktoś inny, będę go wspierał - zapewnia Bosak.

Jednym z jego konkurentów będzie Sławomir Mentzen, który zadeklarował już, że będzie się ubiegłą o najwyższy urząd w państwie. A sam Bosak, pytany, czy prezydentura jest jego politycznym marzeniem, odpowiada. - Moje marzenie to służyć Polakom na tym stanowisku, na którym mnie ta polityka postawi. W tej chwili jestem wicemarszałkiem Sejmu, jednym z liderów Konfederacji - słyszymy. 

Krzysztof Bosak już raz był kandydatem na prezydenta, popieranym przez Konfederację. W 2020 roku uzyskał czwarte miejsce i niespełna 7 procentowy wynik. 

NIŻEJ ZDJĘCIA, KTÓRE POKAZUJĄ, JAK ZMIENIŁ SIĘ PRZEZ LATA BOSAK

K. BOSAK: TUSK POTRAFI KŁAMAĆ JAK Z NUT

QUIZ. Jak dobrze znasz Krzysztofa Bosaka? Komplet punktów zdobędą wyborcy Konfederacji

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Reprezentantem, którego komitetu wyborczego w wyborach 2023 jest Krzysztof Bosak?