Wybory w Polsce

Krzysztof Bosak. Rodzina, żona, dzieci, wiek, wykształcenie, majątek. Kim jest kandydat do Sejmu z listy Konfederacji?

2023-09-07 14:00

Krzysztof Bosak jest kandydatem Konfederacji w nadchodzących wyborach parlamentarnych 2023. Startuje jako "jedynka" Konfederacji na Podlasiu. Co wiemy o nim samym i jego rodzinie? Jaki ma program wyborczy? Kim jest jego żona - Karina Bosak? „Super Express” dokładnie prześwietlił polityka i jego życiorys. Koniecznie przeczytaj przed wyborami sylwetkę kandydata Konfederacji w wyborach 2023.

Kim jest Krzysztof Bosak? Jakie ma wykształcenie?

Krzysztof Bosak urodził się w Zielonej Górze 13 czerwca 1982 roku. Jako nastolatek trenował akrobatykę i był harcerzem w ZHP. W 2001 roku rozpoczął studia na Politechnice we Wrocławiu. Chciał zostać architektem, jednak studiów nie ukończył. Później studiował także filozofię i ekonomię, ale i tych fakultetów nie udało mu się skończyć. W międzyczasie został członkiem Młodzieży Wszechpolskiej (której kilka lat później został przewodniczącym) i wstąpił do Ligi Polskich Rodzin. Mało kto dziś pamięta, że Krzysztof Bosak pełnił funkcję asystenta europosła Macieja Giertycha (ojca adwokata Romana Giertycha). W 2005 roku z list LPR udało mu się zdobyć mandat posła na Sejm V kadencji. Zasiadając w parlamencie, wystąpił w popularnym programie „Taniec z Gwiazdami”.

SPRAWDŹ: Jakie wykształcenie ma Krzysztof Bosak? Zdał maturę. A potem sytuacja się mocno skomplikowała

Mandatu nie udało mu się utrzymać, gdy startował we wcześniejszych wyborach parlamentarnych w 2007 roku. Krzysztof Bosak wycofał się z polityki i zaczął działać w fundacjach konserwatywnych, a później w Ruchu Narodowym. To z ramienia RN startował później w wyborach do Parlamentu Europejskiego i samorządowych. Bezskutecznie. W końcu w 2019 roku został jednym z liderów Konfederacji i z jej list dostał się do Sejmu w ostatnich wyborach parlamentarnych. Głosowało na niego ponad 22 tys. osób. W prawyborach prezydenckich ugrupowania zdobył większość głosów elektorów i został wybrany kandydatem na prezydenta Konfederacji.

Krzysztof Bosak wzrost, wiek, hobby

Bosak, jako kandydat Konfederacji na prezydenta w wyborach 2020 miał wtedy 38 lat, co czyniło go najmłodszym kandydatem, dziś ma 41 lat. Jego pasją jest sport. Najpierw trenował akrobatykę, później przerzucił się na windsurfing, który jest jego hobby do dziś. W przeszłości pracował nawet jako instruktor! Krzysztof Bosak ma 174 cm wzrostu.

Krzysztof Bosak – rodzina: żona Karina, dzieci: synowie

Co wiemy o rodzinie Krzysztofa Bosaka? Kim są jego rodzice? Czy ma rodzeństwo? Krzysztof Bosak jest synem Alicji i Ryszarda. Jego matka pracowała jako nauczycielka, miała wielki wpływ na charakter syna. Zaś ojciec prowadzi zakład poligraficzny w Zielonej Górze. Krzysztof Bosak ma jednego brata – Marka, pracującego w branży finansowej.

Kim jest żona Krzysztofa Bosaka – Karina Bosak (z domu Walinowicz)? Karina Bosak pochodzi ze Szczecina. Z wykształcenia jest prawniczką. To absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Prawa Amerykańskiego Uniwersytetu we Florydzie F.G. Levin College of Law i Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu European Advocacy Academy w Brukseli. - Miałam okazję jeździć trochę po świecie, szczególnie na konferencje naukowe. Pracowałam też za granicą - w Wiedniu i w Brukseli byłam na stażach – mówiła w wywiadzie z gazetą.pl. Karina Bosak także startuje w wyborach parlamentarnych, startuje jako kandydatka Konfederacji do Sejmu z listy podwarszawskiej tzw. obwarzanka. Jest prawniczką, a jej pasją jest taniec towarzyski – trenowała go przez kilka lat. Karina i Krzysztof Bosak pobrali się w lutym 2020 roku. Jakie ma poglądy? Tak jak mąż – konserwatywne. Twierdzi, że „zawsze je miała”. - Angażuje się na rzecz realizacji konserwatywnych idei – przedstawiał żonę Bosak już po ślubie. Krzysztof Bosak ma dwóch synów: Artura Maksymiliana (ur. 2020) i Daniela Ksawerego (ur. 2022).

Krzysztof Bosak oświadczenie majątkowe

Krzysztof Bosak w najnowszym oświadczeniu majątkowym, za rok 2022, wskazał, że posiada 26 tysięcy złotych. Ma też działkę o wielkości blisko 2 tysięcy metrów kwadratowych - jako współwłasność z żoną. Ponadto polityk Konfederacji ma samochód marki Volvo z 2012 roku, również jako współwłasność z żoną. 

Quiz. Pamiętasz te piosenki wyborcze? Komplet punktów dla fanów muzyki

Pytanie 1 z 8
Zacznimy od czego prostego. Piosenka zespołu TOP-ONE "Ole Olek" zaczyna się od słów:
"Dyskusja programowa jest niemożliwa" Bosak tłumaczy program partii