Mateusz Morawiecki

i

Autor: ART SERVICE Mateusz Morawiecki

Kondolencje

"Krzyk waszego cierpienia dotarł do Polski". Premier złożył kondolencje rodzinom ofiar katastrofy w Indiach

2023-06-03 14:02

Składam kondolencje pogrążonym w żałobie rodzinom i całemu narodowi indyjskiemu - napisał premier Mateusz Morawiecki we wpisie w mediach społecznościowych po katastrofie kolejowej w Indiach. Według ostatnich danych w katastrofie kolejowej zginęło co najmniej 288 osób, a blisko 900 zostało rannych. Władze obawiają się, że liczba ofiar śmiertelnych katastrofy będzie rosła.

Jedna z najtragiczniejszych w skutkach katastrof kolejowych 

W piątek wieczorem czasu miejscowego, około 220 kilometrów na południowy zachód od Kalkuty doszło do zderzenia trzech pociągów - dwóch pasażerskich i towarowego. Według ostatnich danych zginęło co najmniej 288 osób, a blisko 900 zostało rannych. Władze obawiają się, że liczba ofiar śmiertelnych katastrofy będzie rosła.

"Setki osób zginęło w wypadku kolejowym w Indiach. Składam kondolencje pogrążonym w żałobie rodzinom i całemu narodowi indyjskiemu" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze. "Krzyk waszego cierpienia dotarł do Polski - i choć nie możemy zabrać waszego bólu, wiedzcie, że jesteśmy z wami" - dodał.

To jedna z najtragiczniejszych w skutkach katastrof kolejowych w historii Indii. Najtragiczniejsza miała miejsce w 1981 roku, kiedy pociąg spadł z mostu do rzeki w stanie Bihar. Zginęło wówczas około 800 osób.

W Indiach koleje przewożą codziennie 13 mln pasażerów. Ze względu na przestarzałą infrastrukturę uważane są za jedne najniebezpieczniejszych na świecie.

Premier Morawiecki za karą śmierci? Politycy komentują
Sonda
Czy po wygranych wyborach przez PiS Mateusz Morawiecki powinien pozostać premierem?
Nasi Partnerzy polecają