Lex TVN w Sejmie. Posłowie zajmują się lex TVN

i

Autor: Sebastian Wielechowski

Kosmiczna kasa dla posłów! Najpierw podwyżki, a teraz jeszcze...

2021-09-13 14:01

Gigantyczne podwyżki pensji im nie wystarczą?! Posłowie ledwie kilka dni temu dostali dodatkową kasę, a czekają na nich kolejne przywileje. Z projektu budżetu Kancelarii Sejmu na 2022 r., do którego dotarł „Super Express” wynika, że tylko na podróże posłów podatnicy wyłożą w przyszłym roku ponad 15 mln zł. To już gruba przesada!

Od kilku dni posłowie cieszą się już dopływem dodatkowej gotówki. Choć podczas pandemii i kolejnych lockdownów spora część Polaków musiała zaciskać pasa i drżeć o miejsca pracy albo o los swoich firm, to wybrańcy narodu dostali sowite podwyżki.

Nie przegap: Podwyżki dla posłów. Miażdżące wyniki sondażu, Polacy są oburzeni

Dzięki rozporządzeniu prezydenta Andrzeja Dudy (49 l.) parlamentarzyści co miesiąc dostają aż o 6,3 tys. zł więcej niż dotychczas. Do tego dochodzi wyższy o 2 tys. zł miesięcznie ryczałt na prowadzenie biur poselskich. Co więcej, nie dość, że posłowie zarabiają teraz łącznie ok. 16,8 tys. zł, to mogą podróżować za darmo! Nic dziwnego, że budżet Sejmu wzrósł aż o 61 mln zł do kwoty 577 mln zł skoro oprócz podwyżek posłowie mogą liczyć na takie przywileje.

Nie przegap: Ujawniamy gigantyczny budżet Sejmu! Tyle dziennie zapłacisz posłom

Hojność Sejmu w wydawaniu publicznego grosza wprost zdumiewa. Tylko na same podróże krajowe posłów popłynie z naszych kieszeni ponad 11,5 mln zł. A to oczywiście nie wszystko. Politycy lubią też pozwiedzać inne kraje przy okazji zagranicznych wyjazdów delegacji parlamentarnych. I tutaj nie muszą się martwić o finansowanie. Sejm przeznaczył na ten cel 4,2 mln zł.

Okazuje się więc, że każdy z 460 posłów w przyszłym roku będzie mógł wyjeździć i przelatać ponad 34 tys. zł. O takich luksusach zwykli Polacy mogą co najwyżej pomarzyć.

Sonda
Czy miałaś/eś świadomość, ile pieniędzy wydajemy na posłów?
Czy politycy powinni dostać podwyżki? Zdania Polaków podzielone
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE