Sejm

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Sejm

Polacy nie przebierają w słowach

Koniec pracy Sejmu? Posłowie dostaną po 30 tys. zł. "Jedni harują, a drudzy zarabiają krocie!"

2023-09-01 5:15

Sejm obecnej kadencji zakończył już działalność, ale we wrześniu i październiku wybrańcy narodu dostaną jeszcze uposażenie i diety poselskie, czyli w sumie po ponad 30 tys. zł. Co o tym sądzą zwykli Polacy? - Ja muszę tyrać, by utrzymać rodzinę i nie stać mnie na tak długie wakacje – narzeka - Jacek Jastrzębski (52 l.) urzędnik samorządowy z Mościbród (woj. mazowieckie), który zarabia 3800 zł.

16 tys. zł jeszcze się należy

Jak posłowie mają rozumieć zwykłych ludzi, skoro problemy dnia codziennego ich nie dotyczą? Nie będzie już w tej kadencji parlamentu posiedzeń, a po 16 tys. zł wpłynie na konta posłów i senatorów we wrześniu i październiku.

Posłowie mają jak w raju! Za dwa miesiące lenistwa dostaną 30 tysięcy

- To nie sprawiedliwe, że jedni pracują ciężko całe życie bez tygodnia odpoczynku, a drudzy rzadko pracują i zarabiają krocie – komentuje Marzena Grabowska (55 l.), rolniczka z Zachojniaka (woj. mazowieckie), która zarabia 5000 zł. Podobnych opinii nie brakuje. - Ja muszę tyrać, by utrzymać rodzinę i nie stać mnie na tak długie wakacje – narzeka Jacek Jastrzębski (52 l.) urzędnik samorządowy z Mościbród. - Tyle spraw jeszcze nie załatwionych, a posłowie już mają dość pracy. Nic nie zrobili chociażby w sprawach ochrony środowiska i niszczenia naszej przyrody - dodaje.

Posłowie mają super żucie

- Posłowie to mają super życie, bo nie napracują się za wiele. Teraz zamiast brać się za zaległe i odłożone sprawy, wymknęli się na przedwyborcze wakacje - uważa Adam Zemła (63 l.) dorabiający rencista z Siedlec.

Express Biedrzyckiej - Sebastian Gajewski
Sonda
Czy posłowie mają za dużo wolnego?
Listen on Spreaker.