Paweł Olszewski

i

Autor: Dawid Piątkowski, pexels

Wybory 2023

Kim jest bydgoska jedynka KO, Paweł Olszewski? „Koniec z finansowaniem Rydzyka”

2023-09-13 12:09

Na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi partie polityczne odsłoniły karty i wyciągnęły asy z rękawów. Bydgoską lokomotywą Koalicji Obywatelskiej został polityk z długoletnim stażem, Paweł Olszewski. „Przywrócimy Polskę na właściwe tory, do gmin i powiatów naszego regionu wrócą inwestycje kierowane przez ostatnie lata do wschodniej Polski” – czytamy na oficjalnej stronie posła. Co jeszcze hasła głosi bydgoska jedynka KO? Szczegóły poniżej.

Paweł Olszewski jest związany z Platformą Obywatelską od ponad 20 lat. W 2015 roku, gdy premierem była Ewa Kopacz, pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. W 2023 roku, na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi, polityk został liderem listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu bydgosko-inowrocławskim.

Czym jest „Piątka Olszewskiego”?

Paweł Olszewski wypunktował na swojej oficjalnej stronie pięć najważniejszych haseł – tzw. „Piątka Olszewskiego”. Znajdziemy tam m.in. postulaty dotyczące praw kobiet, koniec z dofinansowaniem Rydzyka, czy odciążenie małych firm.

„Prawa kobiet – przywrócimy kobietom godność i podmiotowość, ograniczane przez pisowski rząd przez osiem ostatnich lat

Kościół– rozdzielimy państwo od kościoła; koniec z funduszem kościelnym i finansowaniem Rydzyka

Rozliczenie– rozliczymy PiS i ludzi władzy z każdej niegodziwości i ukradzionej złotówki, których się dopuścili

Przedsiębiorcy– odciążymy małe firmy, zobowiążemy ZUS, aby płacił chorobowe od pierwszego dnia

Inwestycje– przywrócimy Polskę na właściwe tory, do gmin i powiatów naszego regionu wrócą inwestycje kierowane przez ostatnie lata do wschodniej Polski”

Kim jest Paweł Olszewski?

Paweł Olszewski urodził się 11 grudnia 1979 roku w Bydgoszczy. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do Platformy Obywatelskiej wstąpił w 2001 roku. W latach 2002–2003 był przewodniczącym zarządu regionu kujawsko-pomorskiego Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”.

Podczas wyborów samorządowych w 2006 roku był członkiem sztabu krajowego Platformy Obywatelskiej, a także szefem sztabu w Bydgoszczy. W 2015 roku, poza funkcją sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, pełnił rolę Pełnomocnika Rządu do spraw regulacji i harmonizacji obszaru bezpieczeństwa transportu i ruchu drogowego. Był także przewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury.

Rodzinny koszmar w Inowrocławiu. Ojciec zamordował Igusię i wyskoczył przez okno
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany