Anna Maria Siarkowska

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI Anna Maria Siarkowska

To nie byłby pierwszy transfer

Kim jest Anna Maria Siarkowska? Ma opuścić Suwerenną Polskę dla Konfederacji

2023-07-20 9:49

Anna Maria Siarkowska jest posłanką Suwerennej Polski, jednak jak się okazuje, jeszcze przed wyborami może zasilić szeregi Konfederacji. To nie byłby pierwszy transfer polityk – już wcześniej zmieniała partię. Kim jest i z czego Polacy mogą ją kojarzyć?

Anna Maria Siarkowska urodziła się 23 marca 1982 roku w Warszawie. Studiowała politologię na Akademii Podlaskiej w Siedlcach, a następnie zrobiła doktorat na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej. Pracowała przy planowaniu obronnym oraz zarządzaniem kryzysowym w administracji rządowej. W 2006 roku została wiceprzewodniczącą rady programowej TVP Polonia.

Kierowała także strukturami Młodzieży Wszechpolskiej w Siedlcach. W 2005 i 2007 roku kandydowała do Sejmu z ramienia Ligi Polskich Rodzin, jednak bez sukcesu. Z kolei w wyborach w 2015 ubiegała się o mandat poselski w okręgu sieradzkim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15, tym razem osiągając sukces. W Sejmie była członkinią Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych i Komisji Obrony Narodowej.

W lutym 2017 roku opuściła Kukiz’15 i została przewodniczącą koła poselskiego Republikanów. We wrześniu tego samego roku utworzyła Partię Republikańską, jednocześnie przystępując do PiS. W wyborach w 2019 roku z sukcesem starała się o reelekcję poselską z listy PiS, a w maju 2022 dołączyła do Suwerennej Polski.

Teraz natomiast Anna Maria Siarkowska ma się przenieść do Konfederacji. - Pani poseł Anna Maria Siarkowska wystartuje w okręgu siedleckim z drugiego miejsca w nadchodzących wyborach parlamentarnych – mówił z rozmowie z portalem i.pl Janusz Korwin-Mikke.

Warto przypomnieć, że w 2021 roku Anna Maria Siarkowska była jednym z liderów ruchu Polska Jest Jedna, który sprzeciwiał się wprowadzeniu obowiązkowego szczepienia przeciw Covid-19 oraz wprowadzeniu ograniczeń dla osób niezaszczepionych.

Prywatnie Anna Maria Siarkowska jest zamężna i ma cztery córki.

Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? 13/15 to marzenie!

Pytanie 1 z 15
Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? Kto jest na zdjęciu:
Janusz Palikot
Sedno Sprawy - Anna Maria Siarkowska