Katarzyna Piekarska

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Katarzyna Piekarska

Poruszające wyznanie

Katarzyna Piekarska przez raka straciła bliskich, teraz sama choruje. Apeluje o jedno

2023-02-18 5:00

Katarzyna Piekarska (56 l.) otwarcie mówi o koszmarze, jaki przeżyła, gdy dowiedziała się, że choruje na złośliwy nowotwór piersi. Wiadomość była dla posłanki KO tym bardziej druzgocząca, że jej najbliższe osoby umarły z tego samego powodu. – Dla mojej mamy było za późno na leczenia – wyznała nam.

Choć wiadomość o nowotworze całkowicie zmieniła życie Katarzyny Piekarskiej, ta powoli odzyskuje siły po wyczerpującej radioterapii i operacji. Niestety, choroba odcisnęła piętno nie tylko na jej ciele, ale także psychice. W czasie leczenia posłanka zmagała się z depresją. W końcu na własne oczy widziała, jak nowotwór potrafi wyniszczyć człowieka. - Moja mama poszła do lekarza za późno, tak jak jej dwie siostry. Na leczenie było już za późno, można było tylko przedłużać życie – wyznała w rozmowie z „SE”. Te doświadczenia wstrząsnęły posłanką, a późniejsza diagnoza jeszcze bardziej ja przybiły. Przez długi czas była przerażona i zrozpaczona. Teraz Katarzyna Piekarska stara się zachęcać inne kobiety, by się badały pod kątem raka. - 15 kobiet dziennie umiera z powodu raka, a mogłoby żyć – podkreśla.

Z własnego doświadczenia wie, że choroba nie wybiera i może dotknąć każdego. Kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie zagrożenia. - Choroba nie wybiera. Im szybciej się zdiagnozujemy, tym większa szansa na wyleczenie. 15 kobiet dziennie umiera z powodu raka, a mogłoby żyć – mówi nam. Ma nadzieję, że dzięki opowiadaniu swojej historii pomoże kobietom nie tylko zdecydować się na wizytę u lekarza, ale też doda im otuchy swoją postawą. W końcu przetrwała bardzo trudne momenty, ale nie poddała się i czuje się coraz lepiej. Swoim przykładem chce pokazywać, że nowotwór złośliwy nie musi być wyrokiem śmierci, a chorobą przewlekłą.

Sonda
Czy w Twojej rodzinie ktoś zmagał się z nowotworem?
Express Biedrzyckiej - dr Mirosław OCZKOŚ