Karolina Pajączkowska ruszyła do Kijowa. Co za metamorfoza, takiej jej sobie nikt nie wyobrażał

2022-05-17 13:45
Karolina Pajączkowska z TVP
Autor: Podlewski/AKPA, Karolina Pajączkowska/INSTAGRAM Karolina Pajączkowska z TVP

Karolina Pajączkowska od końcówki 2019 roku jest prezenterką w TVP (wcześniej pracowała w TVN24 Biznes i Świat). Błyskawicznie zdobyła sympatię telewidzów m.in. swoim zjawiskowym wyglądem. Specjalizuje się w tematyce zagranicznej, w czym niewątpliwie pomaga jej znajomość trzech języków obcych. W obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Karolina Pajączkowska odważnie postanowiła pojechać do stolicy tego państwa. Powody swojej decyzji przekazała na swoim Instagramie dodając do tego zdjęcie, na którym widzimy ją w niecodziennym, wojskowym rynsztunku.

Karolina Pajączkowska zaczynała od modelingu, brała też udział w konkursie Miss Polonia. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Mówi w trzech językach obcych: po angielsku, francusku i hiszpańsku. Karierę dziennikarską rozpoczęła w lokalnej telewizji NTL w Radomsku. W 2016 rozpoczęła pracę w TVN24 BiS. Była reporterką oraz prezenterką. Pod koniec 2019 przeniosła swoje talenty do Telewizji Publicznej. Jak wspominała: - Przez ostatnie 10 lat byłam w ciągłej podróży.. Mieszkając przez lata w Wielkiej Brytanii, Luksemburgu czy pomieszkując w odległej Nigerii szukałam swojego miejsca na Ziemi. Dzisiaj czuję, że w końcu je znalazłam. Mój dom. Moją drogę.

Zobacz: Prezenterki TVP kontra prezenterki TVN. To jest nokaut? [GALERIA]

Bestialska agresja Rosji na naszego wschodniego sąsiada sprawiła, że Pajączkowska zdecydowała się porzucić własną strefę komfortu i udała się Kijowa. Tam ubrała się w strój, w jakim na co dzień raczej ciężko ją widzieć. Jak napisała w swoim wpisie na Instagramie: - Nie przyjechałam na Ukrainę, żeby biegać po linii frontu.. Przyjechałam na Ukrainę, żeby słuchać. Zbieram historie, które są świadectwem siły narodu Ukraińskiego, ale i dowodem na rosyjskie okrucieństwo.

Następnie przejmująco dodała:

Miałam ogromny zaszczyt poznać dyrektora artystycznego Narodowej Opery Lwowskiej- pana Vasyla Vovkuna, który pomimo wojny otworzył podwoje swojego teatru. Dlaczego? Bo wierzy, że sztuka uleczy chore od wojny dusze... Nasze emocje są prawdziwe, tak jak prawdziwa jest ta wojna..

Zobacz zdjęcia Karoliny Pajączkowskiej w naszej galerii:

Sonda
Lubisz Karolinę Pajączkowską?
Gen. Mieczysław Cieniuch: Rosja włączy pauzę na 2-3 tygodnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE