Restart portu w Radomiu
Radomskie lotnisko po raz pierwszy uruchomiono w 2014 r. Nie odniosło sukcesu i spółka nim zarządzająca ogłosiła upadłość. Postanowiono jednak rozbudować obiekt, aby przenieść do niego część ruchu lotniczego ze stołecznego portu im. Chopina. Lotnisko nabyło Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL). Inwestycja trwała cztery lata i kosztowała 800 mln zł. 27 kwietnia 2023 r. uroczyście otwarto port lotniczy.Byliśmy na lotnisku Warszawa-Radom. Takie są ceny na lotnisku
"Zdjęcie klątwy"
- Zdejmujemy klątwę z Radomia, którą po 1976 r. na to miasto rzucili komuniści. Oddajemy hołd radomskim bohaterom, którzy uformowali drogę do Solidarności – podkreślił Mateusz Morawiecki (55 l.). - Lotnisko jest dowodem na sprawczość naszych rządów. Na to, że obóz Zjednoczonej Prawicy dotrzymuje wyborczych obietnic i zmienia Polskę na lepsze, zwłaszcza Polskę żyjącą poza kilkoma największymi miastami” - podkreślił w odczytanym liście prezes PiS.
W wybudowanym niemalże od podstaw porcie są m.in restauracje, kawiarnie, sklepy duty free, czy place zabaw. Terminal docelowo ma przyjąć nawet 3 mln osób rocznie. PLL LOT oferuje z Radomia regularne połączenia do: Paryża, Rzymu, Prewezy, Tirany i Warny.