Schetyna przestraszył się Kaczyńskiego

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Schetyna przestraszył się Kaczyńskiego

Runął cały misternie utkany plan PO. Schetyna się ZAŁAMIE [SONDAŻ]

2019-09-15 17:31

Ani zabiegi opozycji, ani wpadki partii rządzącej nie są w stanie zmienić preferencji politycznych Polaków. Prawo i Sprawiedliwość wciąż jest najpopularniejszym ugrupowaniem w naszym kraju i nie zanosi się na to, by miało się to zmienić. Grzegorz Schetyna się załamie. Takie wnioski płyną z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster na zlecenie „Super Expressu”.

45 proc. - na taki wynik mogłoby liczyć ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego (70 l.), gdyby wybory odbywały się już teraz. Taki sam wynik partia zanotowała w naszym poprzednim badaniu z początku tego miesiąca. Opozycja niezmiennie zostaje za to daleko w tyle. Wygląda zatem na to, że misternie utkany plan Grzegorza Schetyny runął. Małgorzata Kidawa-Błońska jako kandydatka na premiera nie pomogła opozycji. 

ZOBACZ TEŻ: Kidawa-Błońska chce dać Polakom 600 zł miesięcznie. Jest jeszcze coś EXTRA

- Myślę, że przeprowadzone wcześniej reformy, uwiarygadniają w oczach Polaków obietnice składane przez PiS. Opozycja ma co prawda nową kandydatkę na urząd premiera, ale nie sądzę, że nominacja pani Kidawy-Błońskiej miałaby spowodować wielkie zmiany w notowaniach Koalicji Obywatelskiej – analizuje prof. Rafał Chwedoruk (50 l.), politolog.

ZOBACZ TEŻ: Kaczyński o Szydło i Morawieckim. Mocne wyznanie! [WYWIAD]

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 12-13.09.2019 na próbie 1059 dorosłych Polaków.

Sondaż partie

i

Autor: se.pl

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, na którą partię oddałbyś głos?

PiS - 45 proc.

Koalicja Obywatelska - 26 proc.

Lewica - 14 proc.

PSL-Koalicja Polska - 8 proc.

Konfederacja - 5 proc.

Inny komitet - 2 proc.