Jarosław Kaczyński

i

Autor: AP Jarosław Kaczyński

Bomba w siedzibie PiS? Nietypowi goście sprawdzali Nowogrodzką

2020-09-16 13:45

We wtorek odbyła się w warszawskiej siedzibie PiS kolejna runda negocjacji w sprawie rekonstrukcji rządu i podziału ministerstw. Na Nowogrodzką zjechali się wszyscy najważniejsi politycy, z premierem Morawieckim na czele. Oprócz tego, pod siedzibą partii pojawili się nietypowi, czworonożni goście - psy tropiące. Co tam robiły?

Siedziba PiS przy ul. Nowogrodzkiej była we wtorek jak twierdza. Ogrodzona dawno temu płotem, który ma zasłaniać wchodzących i wychodzących polityków, jest pilnie strzeżona. We wtorek zjechała się tam wierchuszka PiS i koalicjantów PiS na rozmowy o kształcie rządu. 

Pojawili się funkcjonariusze SOP z psami tropiącymi, szkolonymi do wykrywania materiałów wybuchowych. Co tam robiły? Czyżby politycy Zjednoczonej Prawicy obawiali się zamachów? Wyjaśnienie jest jednak bardziej prozaiczne: to jedno z rutynowych działań Służby Ochrony Państwa, w kompetencjach której jest ochrona szefa rządu. Stąd sprawdzenie pirotechniczne budynku i jego otoczenia, do którego przybył Mateusz Morawiecki. 

Express Biedrzyckiej - Jacek Jaśkowiak: Skończy się zarzutami karnymi. Morawiecki trafi do więzienia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE