Jolanta Kwaśniewska

i

Autor: Paweł Jaskółka / Super Express Jolanta Kwaśniewska

Gorzka prawda

Jolanta Kwaśniewska gorzko o roli Pierwszej Damy. "Musiałam ją wyrąbać jak górnik" ZDJĘCIA

2022-10-24 5:05

Pod hasłem „Robimy robotę” zorganizowano w weekend w Toruniu Europejski Kongres Kobiet. Jedną osób z zaproszonych na to wydarzenie była Jolanta Kwaśniewska (67 l.), która opowiadała o trudach, jakie napotkała, pełniąc rolę Pierwszej Damy, gdy jej mąż Aleksander Kwaśniewski był prezydentem RP.

Jolana Kwaśniewska wspomina trudny bycia pierwszą damą 

W czasie sobotniego (21 października) kongresu, który odbył się w drugą rocznicę wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego prawo do legalnej aborcji w Polsce, głos zabrała m.in. Jolanta Kwaśniewska, była Pierwsza Dama. Z uczestniczkami wydarzenia dzieliła się wspomnieniami z okresu, gdy rozpoczynała swoją pracę w roli Pierwszej Damy. – Kiedy przyszłam do Pałacu Prezydenckiego, zrezygnowałam z prowadzenia mojej firmy związanej z nieruchomościami, która świetnie sobie radziła – powiedziała.

Jolanta Kwaśniewska gotuje dla uchodźców. Nawet przy garach wygląda zjawiskowo [GALERIA]

Zaczęłam dopytywać, czy jakimś samochodem mogłabym pojechać na spotkanie, pierwsze z moich spotkań, do Zgorzelca. Były wtedy dni osób niepełnosprawnych. Grono kolegów mojego męża pytało wtedy: Po co? – wspominała i podzieliła się gorzką refleksją: – Czym więcej miałam spotkań, czym więcej czytałam listów, myślałam sobie, że możliwość działań dla Pierwszej Damy jest nieograniczona. Jednak rolę Pierwszej Damy musiałam wyrąbać. Jak górnik - podsumowała Jolanta Kwaśniewska. 

Zobacz galerię zdjęć z kongresu. Jolanta Kwaśniewska błyszczała. Kliknij niżej!

Sonda
Jolanta Kwaśniewska tańczyła przy zespole BOYS. Co Ty na to?
Rozmowa z Pułkownikiem Krystianem Zięciem