Joanna Mucha

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS

Wybory w Polsce

Joanna Mucha zrobiła to, o czym marzy większość Polaków. Jej oświadczenie majątkowe budzi respekt

2023-09-13 16:19

Wybory parlamentarne 2023 już 15 października. Joanna Mucha kandyduje w tym roku z pierwszego miejsca na liście Trzeciej Drogi w okręgu lubelskim. Jak każdy kandydat do Sejmu, który zasiada w obecnym parlamencie, opublikowała niedawno oświadczenie majątkowe. Na początku kadencji była potężnie zadłużona, dziś cieszy się życiem bez zobowiązań. Większość Polaków może o tym tylko marzyć.

Milion złotych. Taka była w przeliczeniu kwota kredytu, który Joanna Mucha zaciągnęła wraz z Andrzejem Czerniawskim w mBanku. W 2019 roku z 225 tysięcy franków szwajcarskich zostały jeszcze do zwrotu 173 tysiące, w przeliczeniu na złote aż 838 tysiące. Czas na spłatę był do 2034 roku, tymczasem polityczka zrobiła to w ledwie rok! W oświadczeniu z 2020 roku po kredycie nie ma ani śladu.

Spłatę ułatwiła sprzedaż dwóch nieruchomości. Posłanka była współwłaścicielką domu o powierzchni 240 m2, wartego 750 tysięcy złotych oraz posiadaczką mieszkania wielkości 58 m2, wycenionego na 300 tysiące złotych. Dwa lata później miała już tylko jedno mieszkanie o powierzchni 117 m2, warte 529 tysięcy złotych.

Nie dość, że posłanka spłaciła błyskawicznie potężny kredyt, to jeszcze sama zaczęła udzielać pożyczek. Na szczęście dla niej pożyczkę w kwocie 50 tysięcy złotych zwrócono jej na czas. Z rozpędu zaciągnęła jeszcze atrakcyjną, bardzo lubianą przez posłów pożyczkę z sejmowego funduszu świadczeń socjalnych o wysokości 40 tysięcy złotych. Zwróciła ją bardzo szybko i od tej pory może się cieszyć życiem bez długów. Tylko pozazdrościć!

SPRAWDŹ: Tomasz Grodzki. Wiek, wykształcenie, majątek. Kim jest kandydat do Senatu z listy KO?

Joanna Mucha ma teraz na koncie 50 tysięcy złotych. Było z czego oszczędzać, bo same uposażenie poselskie wyniosło 166 tysiące złotych, Do tego doszła dieta parlamentarna w wysokości 46 tysięcy złotych. Uniwersytet SWPS, dla którego pracowała na umowę zlecenie, przelał jej na konto 14 tysięcy złotych. Posłanka porusza się pięcioletnim Fiatem 500x. Nie podała w oświadczeniu jego wartości. Ceny używanych modeli z 2018 roku zaczynają się od 50 tysięcy.

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?
Agnieszka Buczyńska - Debata Najważniejsze wybory
Nasi Partnerzy polecają