SG OPINIE JKM

i

Autor: SE

Korwin Mikke: chyba nawet ślepy widzi, że Polska nie jest już niepodległym państwem

2021-11-30 5:00

Janusz Korwin-Mikke z chęcią komentuje sytuacje polityczną w Polsce. - Mateusz Morawiecki oświadczy, że prosił Komisję Europejską o zgodę na zmniejszenie VATu na żywność do zera – a ta odmówiła. W związku z tym mam kilka uwag. Pierwsza: teraz chyba nawet ślepy widzi, że Polska nie jest już niepodległym państwem, skoro musi prosić o zgodę UE na obniżenie podatku; druga: ustrój naszego państwa, czyli Unii Europejskiej, jest absurdalny, bo poszczególne landy muszą prosić o taką zgodę nawet wtedy, gdy ten podatek w całości wpływa do kasy ich, a nie Unii! - pisze prezes Konfederacji.

Na co KE oświadczyła, że żadna taka prośba od III RP nie wpłynęła. Czyli – uwaga 3: p. Premier chce zwalić winę za drożyznę na Unię – ale nic w tej sprawie nie zrobił!Uwaga 4: nic nie zrobił, bo świetnie wie, że minimalny VAT od żywności wynosi w Unii 5% - i tyle właśnie jest w Polsce. Uwaga 5: Unia „pracuje” nad zmianą tej dyrektywy. Uwaga 6: w Unii taka „praca” może trwać i dziesięć lat. Wiem coś o tym...I wreszcie uwaga 7: „polscy” politycy dawniej zwalali za wszystko winę na Moskwę – obecnie: na Brukselę. Jednak minimalny ogólny VAT narzucany przez UE wynosi 15% - a w Polsce obowiązuje 23%. Więc może najpierw obniżyć do 15% - a dopiero potem narzekać na okupację Polski przez UE? Tak przy okazji uwaga 8: Polska już raz była okupowana przez europejskich – konkretnie: niemieckich – socjalistów. Jednak podatki dochodowe były wtedy trzy razy niższe – a VATu nie było w ogóle. P.Urszula von der Leyen jest, w sensie gospodarczym, trzy razy okrutniejszą okupantką Polski, niż piekłoszczyk Adolf Hitler. Co prawda w miarę wzrostu kosztów wojny ze Związkiem Sowieckim podatki nakładane przez III Rzeszę na Polaków rosły – ale nigdy nie doszły do poziomu obecnego. VATu nie wprowadzono NIGDY! Uwaga 9: podatki płacone III Rzeszy szły na cel zbożny, czyli głównie na walkę z Sowietami. Podatki płacone Unii Europejskiej idą m.in. na uczenie dzieci homoseksualizmu. Przyjemniej płaciło się je wtedy. I uwaga 10: Niemcy nie dali Generalnej Gubernii autonomii, nie pozwolili Polakom szarogęsić się nawet na własnym podwórku. Unia dała III Rzeczypospolitej trochę autonomii – i dlatego m.in.VAT wynosi nie 15%, lecz 23%...Jak to był ujął Winston Churchill: „Polacy to naród najwspanialszy ze wspaniałych, ale rządzony przez najpodlejszych z podłych”. Dotyczy to również rządów Bandy Czworga, czyli POPiS-PSLD.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE