Jarosław Kaczyński

i

Autor: Art Service/Super Express

Bez owijania w bawełnę

Jarosław Kaczyński ujawnia, dlaczego naprawdę wraca do rządu

2023-06-22 21:06

Powrót Jarosława Kaczyńskiego do rządu Mateusza Morawieckiego i dymisja wszystkich dotychczasowych wicepremierów to najważniejsza polityczna wiadomość tego tygodnia. Prawdziwe trzęsienie ziemi w Zjednoczonej Prawicy na cztery miesiące przed wyborami. Jarosław Kaczyński zdradził dziś, skąd ten pomysł, by wrócić w roli jedynego wicepremiera. Padły szczere słowa.

 - Trzeba wziąć odpowiedzialność - przyznał otwarcie Jarosław Kaczyński pytany o to, co jest powodem jego powrotu do rządu w programie "Gość Wiadomości" w TVP. - Trzydzieści kilka lat legalnej polityki (bo była też wcześniej ta nielegalna) to jak na polskie warunki jest bardzo dużo - stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Danutą Holecką. - Ktoś, kto był wicepremierem i premierem, może się przydać - stwierdził krótko.

Jarosław Kaczyński: "Mam takie możliwości, że mogę wejść do rządu zawsze"

Dopytywany o to, jak konkretnie widzi swoje zadania, prezes PiS wskazał na szeroko rozumiane bezpieczeństwo i kwestie politycznych napięć, potwierdzając tym samym powtarzające się głosy, że to Jarosław Kaczyński ma być tym, który wyciszy wewnętrzne spory w Zjednoczonej Prawicy, a konkretnie tarcia między Mateuszem Morawieckim a Zbigniewem Ziobro.

- Ale są też sprawy czysto wyborcze - przyznał  wprost prezes PiS.- Każdy rząd bierze udział w wyborach, tak jest w demokracji i nasz też będzie brał - nie krył Jarosław Kaczyński. Zastrzegł przy tym, że chciałby się przysłużyć zwycięstwu wyborczemu swojego ugrupowania. - Mam takie możliwości, że mogę wejść do rządu zawsze - przyznał z rozbrajającą szczerością.

Kaczyński o opozycji: "Są totalni w kłamstwie"

Jarosław Kaczyński nie zostawił też suchej nitki na opozycji. - Oni używają całej socjotechniki opartej na totalnym kłamstwie. Są totalni, bo jeśli chodzi o mówienie nieprawdy, to wychodzi im to bardzo dobrze - tłumaczył. - Stworzyli całą urojoną rzeczywistość i tu pewna telewizja im bardzo pomogła - stwierdził z przekonaniem. - Polska zaczyna zbliżać się w tej chwili do bogatszych państw zachodniej Europy, jest tylko jeden warunek: dobry rząd z uczciwymi ludźmi. A są takie siły w Polsce, które służą tym, którzy Polsce źle życzą - podsumował Kaczyński.

Kto jest prawdziwym PATRIOTĄ, Kaczyński czy Tusk? Awantura na bazarze! Polacy wpadli w SZAŁ! - Komentery
Sonda
Czy Kaczyński powinien odejść ze stanowiska wicepremiera?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany