Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński ogłosił odejście z rządu, a teraz taka nowina! Wyniki sondażu nie kłamią

2022-06-22 6:41

Jarosław Kaczyński może się pochwalić jednym z najdłuższych stażów na polskiej scenie politycznej, teraz jednak zadecydował, że opuści rząd. Zaraz potem opublikowano wyniki sondażu, w którym Polacy wybrali najbardziej wpływowego polityka Zjednoczonej Prawicy. Prezes PiS skasował konkurencję!

Jarosław Kaczyński już kilka lat temu mógł przejść na emeryturę. Mimo to wolał trzymać rękę na pulsie i nie myślał o odejściu z rządu. Jak się okazało, w końcu podjął decyzję o odejściu z rządu. Ostatecznie 21 czerwca na antenie TVP ogłosił, że na stanowisku wicepremiera zastąpi go Mariusz Błaszczak.

22 czerwca zaś pokazały się wyniki sondażu  United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej", w którym Polacy byli pytani o najbardziej, ich zdaniem, wpływowego polityka Zjednoczonej Prawicy. Respondenci mogli odpowiedzieć spontanicznie. Badanie pokazuje, że Jarosław Kaczyński nie ma sobie równych – zdobył 70,8 proc. wszystkich głosów. Na drugim miejscu znalazł się premier Mateusz Morawiecki z wynikiem 56,1 proc., a podium zamyka Zbigniew Ziobro, na którego zagłosowało 25,8 proc. osób. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który ma zastąpić Jarosława Kaczyńskiego, zdobył 8,2 proc. poparcia. W sondażu pojawiła się także była premier Beata Szydło (4,8 proc.), Jacek Sasin (3,9 proc.) i Ryszard Terlecki (3,6 proc.) Pozostałe osoby uzyskały mniej niż 2 proc. głosów.

W GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK MIESZKA JAROSŁAW KACZYŃSKI

Sprawdź: Donald Tusk chce wojny w Polsce?! Kaczyński nie ma wątpliwości

Jak widać, Polacy nie mają wątpliwości, kto jest najbardziej wpływowym politykiem Zjednoczonej Prawicy. Dzięki ich wskazaniom Jarosław Kaczyński zostawił konkurencję daleko w tyle. Nawet premier nie może się z nim równać! Czy Mariuszowi Błaszczakowi uda się osiągnąć podobnie imponujący wynik, gdy przejmie schedę po prezesie PiS? Czas pokaże, ale z pewnością to nie będzie łatwe zadanie.

Sonda
Czy Mariusz Błaszczak byłby godnym następcą Kaczyńskiego?
Express Biedrzyckiej 21.06 (Marcin Kierwiński, gen. Tomasz Drewniak, prof. Agnieszka Legucka) Sedno Sprawy: Wojciech Skurkiewicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE