Jarosław Gowin

i

Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI/SUPER EXPRESS Jarosław Gowin

Udzielono mu wotum zaufania

Jarosław Gowin zostaje w polityce. Czy uciął spekulacje?

2022-10-01 20:45

Według doniesień "Gazety Wyborczej" Jarosław Gowin miał wycofać się z polityki. Jednak jego najnowszy wpis zaprzecza tym doniesieniom, a tym samym obala to teorię jego rzekomej rezygnacji ze światka politycznego. Bowiem polityk otrzymał wotum zaufania, co sprawia tym samym, że pozostał liderem Porozumienia.

Jarosław Gowin otrzymał wotum zaufania

Dziennikarka "Gazety Wyborczej" Justyna Dobrosz-Oracz przekonywała, że Jarosław Gowin w roku 2021 zakończy swoją karierę polityczną i to z hukiem. "To najprawdopodobniej ostatni rok Jarosława Gowina w Sejmie. Wydarzenia przyspieszyły po konferencji z okazji 25-lecia rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych z NATO organizowanej przez byłych prezydentów Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego" - mogliśmy przeczytać w "Gazecie Wyborczej". Informatorem miał być jeden z liderów Koalicji Obywatelskiej. "Z naszych informacji wynika, że już kilka dni temu ustąpienie doradzali Gowinowi ludowcy. Obiecali, że wtedy na listy wpuszczą posłów, którzy po wyrzuceniu go z rządu lojalnie przy nim trwali" - pisała dziennikarka. Jednak według najnowszego wpisu Jarosława Gowina wynika, że pozostaje on w polityce i nie zamierza ustąpić. "Przed chwilą Zarząd Krajowy Porozumienia udzielił mi wotum zaufania w głosowaniu tajnym. Dziękuję za jednomyślność Przyjaciołom z partii Idziemy bić się dalej o Polskę!" - napisał. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy taki zwrot sytuacji spowodowany był właśnie poprzedzającą te wydarzenia publikacją "Gazety Wyborczej", czy doniesienia nie były do końca rzetelne? Trudno stwierdzić, ale jedno jest pewne - Gowin zostaje. 

Politycy od kuchni | Jarosław Gowin
Sonda
Czy Jarosław Gowin powinien odejść z polityki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają