Adam Niedzielski, Jarosław Gowin

i

Autor: SUPER EXPRESS Adam Niedzielski, Jarosław Gowin

Jarosław Gowin w szpitalu. Sprawa jest bardzo poważna! Specjalny apel do Niedzielskiego

2021-11-26 10:17

Jarosław Gowin trafił do szpitala i od razu pojawiło się mnóstwo mniej lub bardziej prawdopodobnych teorii na temat jego stanu zdrowia. Według nieoficjalnych informacji mediów były wicepremier ma zmagać się z depresją. Głos w tej sprawie zabrał Robert Biedroń, który wsparł Jarosława Gowina i przy okazji wystosował specjalny apel do samego Adama Niedzielskiego. Sprawa jest bardzo poważna!

O tym, że Jarosław Gowin trafił do szpitala, pisaliśmy w środę, 24 listopada. O sprawie informowała m.in. dziennikarka Dominika Długosz. - Były wicepremier znalazł się w szpitalu kilka dni temu. Diagnoza - depresja. Jego stan może mieć związek z ciągłymi, skoordynowanymi trwającymi od wielu miesięcy atakami. Także w internecie - napisała. Z kolei wiceprezes Porozumienia Magdalena Sroka podkreśliła, że "rodzina i przyjaciele Jarosława Gowina proszą o uszanowanie jego prywatności". - Nie jesteśmy upoważnieni do przekazania informacji o stanie zdrowia Jarosława Gowina. Wkrótce na pewno zrobi to sam Gowin - przekazała. W kierunku byłego wicepremiera popłynęły głosy wsparcia z różnych stron politycznej barykady. - Po pierwsze życzymy zdrowia, dobre myśli, ciepłą i życzliwą modlitwę wysyłamy o zdrowie, bo to jest bardzo ciężka choroba - zaznaczył w "Sednie sprawy" Władysław Kosiniak-Kamysz. O Jarosławie Gowinie mówił też Robert Biedroń, który przy okazji apelował do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. 

ZOBACZ TAKŻE: Obrzydliwe komentarze w sieci na temat choroby Gowina. Aż robi się niedobrze

Sedno Sprawy - Władysław Kosiniak-Kamysz

Robert Biedroń apeluje do Adama Niedzielskiego

Europoseł przekonywał, że "choroba to nie powód do żartów". - Choroba to nie powód wykorzystywania politycznego. A depresja to choroba jak każda inna, poważna choroba. Mimo, że politycznie bardzo daleko mi do Jarosława Gowina to po prostu ludzka przyzwoitość nakazuje by wspierać i współczuć Jarosławowi i jego rodzinie. Warto być przyzwoitym - podkreślił Robert Biedroń w rozmowie z naTemat.pl. Polityk uważa, że w Polsce temat depresji (w szczególności męskiej) jest tematem tabu. - Nazywana jest nie bez powodu "niewidzialnym zabójcą". Mężczyźni bardzo często wstydzą się tego, bądź nie diagnozują w porę tej choroby - zwrócił uwagę Biedroń i zaapelował do Adama Niedzielskiego. - Apeluję również do Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia, by przy tej okazji informował szeroko o tym problemie i zerwał z niepotrzebnym tabu. Może warto, tak jak listopad poświęcamy męskim nowotworom i profilaktyce w tym obszarze, inny miesiąc poświęcić depresji. Dzięki temu uratujemy wiele rodzin przed niepotrzebnym dramatem - mówił europoseł.

Sonda
Czy depresja to problem, z którym walczy się w Polsce w odpowiedni sposób?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE