Janusz Kowalski, Jerzy Owsiak

i

Autor: AKPA, Sebastian Wielechowski/Super Express Janusz Kowalski, Jerzy Owsiak

Poseł atakuje

Janusz Kowalski ostro o WOŚP i Owsiaku: Nie mają nic wspólnego z dziećmi

Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski zdradził czy wpłaca pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której 31. finał już w niedzielę 29 stycznia. Polityk Solidarnej Polski wyjawił, że nie wspiera WOŚP. - Te inicjatywy Owsiaka nie mają nic wspólnego z dziećmi - stwierdził.

- Nie wpłacam na WOŚP, bo nie chcę finansować Owsiaka i jego lewackiej organizacji ale też imprez jego typu jak Woodstock (przyp., że oficjalna nazwa od 2018 to Pol’and’Rock Festival). Zachęcam do tego, żeby bez pośrednictwa lewackiej organizacji WOŚP, która finansuje imperium Owsiaka, wspierać w inny sposób dzieci, np. dając na Caritas. Te inicjatywy Owsiaka nie mają nic wspólnego z dziećmi - powiedział "Super Expressowi" Janusz Kowalski.

Liczby mówią jednak co innego

Przez 30 lat funkcjonowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 1,75 miliarda złotych. WOŚP kupiła i przekazała blisko 70 tysięcy urządzeń do placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. W 2020 roku szacowało się, że co piąty sprzęt w szpitalach pochodzi od fundacji założonej przez Jerzego Owsiaka. Podczas pierwszego finału w 1993 roku zbierano na leczenie chorób serca u dzieci. Potem pieniądze z puszek trafiały na zakup sprzętu dla klinik onkologicznych, inkubatory dla noworodków, leczenie i rehabilitację dzieci poszkodowanych w wypadkach, sprzęt diagnostyczny, na ratowanie życia dzieci z chorobami nerek, pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi czy kursy pierwszej pomocy.

Spotkanie z piękną dziennikarką TVN za krocie! Ta aukcja WOŚP to strzał w dziesiątkę

Jeśli chodzi o Caritas, to prowadzi on wypożyczalnie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, finansuje też sprzęt placówkom ochrony zdrowia. Z raportu Caritas Polska za rok 2021 wynika, że organizacja zebrała 9,3 mln złotych dla osób chorych.

Sonda
WOŚP 2023 - czy wesprzesz zbiórkę?
Janusz Kowalski pląsa na parkiecie! Z takimi umiejętnościami mógłby podpić "Taniec z gwiazdami"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany