Jolanta Kwasniewska

i

Autor: Piotr Piwowarski/Super Express Jolanta Kwasniewska

Jak teraz mieszka Jolanta Kwaśniewska? Szok, nikt by się nie spodziewał

2021-03-02 15:35

Jolanta Kwaśniewska mimo upływu lat nadal jest ulubioną pierwszą damą dla większości Polaków. Doceniają ją za zabieranie głosu w ważnych sprawach, elegancki styl i niezwykłą charyzmę. Dała się poznać też jako specjalistka od etykiety i dobrych manier. Wielu zapewne zastanawia się, jak mieszka teraz, gdy już dawno opuściła Biały Dom.

Jolanta Kwaśniewska dla wielu jest ikoną stylu. Zawsze nienagannie ubrana i uczesana pierwsza dama może kojarzyć się z luksusem. Dlatego też zapewne spodziewają się, że razem z mężem mieszka w pałacu z pokaźnym ogrodem. Nic bardziej mylnego – można przeżyć szok.

Nie przegap: Obraz nędzy i rozpaczy przy domu Kaczyńskiego. Dramat na Żoliborzu. Trzaskowski powinien pomóc? [ZDJĘCIA]

Okazuje się, że para prezydencka mieszka w warszawskim Wilanowie. Dzielnica jest prestiżowa i uznawana za jedną z najbardziej bezpiecznych okolic. Do tego jest bardzo zadbana, z dobrym dojazdem do innych rejonów miasta. Każdy, kto myśli, że właśnie tam stoi imponująca rezydencja Kwaśniewskich jest w błędzie – małżeństwo mieszka… w bloku. To jednak nie jedyne mieszkanie pierwszej damy.

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy nie ukrywają, że uwielbiają spędzać czas w swoim domku na Mazurach i jeżdżą tam przy każdej okazji. Mają tam działkę o wielkości 20 hektarów, rezydencję w stylu starych, mazurskich chat. W środku na parterzema się mieścić ogromny salon, główna łazienka i gabinet, na piętrze zaś dwie sypialnie z oddzielnymi łazienkami, wyposażone między innymi w wanny z hydromasażem.

Na zewnątrz jest mniejszy domek dla służby. Posiadłość otacza duży, zadbany ogród oraz las. Lokalizacja jest szczególnie dogodna, bowiem niedaleko znajduje się także jezioro Samin.