Andrzej Duda

i

Autor: Paweł Skraba/SUPER EXPRESS Andrzej Duda

Cena energii wzrosła 362 proc.!

Horror Andrzeja Dudy! Dostał koszmarną podwyżkę za prąd! Drożyzna dopadła prezydenta

2022-11-15 10:52

Urzędnicy Kancelarii Prezydenta nie docenili skali klęski energetycznej w Polsce! Za prąd dostarczany m.in. do ulubionej rezydencji zimowej Andrzeja Dudy (52 l.) w Wiśle zapłacimy co najmniej o 363 795,87 zł więcej niż planowano. "Cena energii wzrosła o 362 proc.!", uskarżają się urzędnicy prezydenta.

Wzrost cen prądu. Koszmar Dudy

Na razie drastyczne podwyżki ceny za „prezydencki prąd” dotyczą ośrodka „Zamek” w Wiśle i czterech kamienic KPRP przy ul. Flory 2, Bacciarellego 4 oraz Wiejskiej 10A i 10B. „Niestety, zamawiający i wykonawca nie byli w stanie przewidzieć bardzo dużego wzrostu cen energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii SA, na której cena energii elektrycznej w sierpniu 2022 r. w stosunku do sierpnia 2021 r. wzrosła o 362 proc." – podaje Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta w komunikatach o zmianie umowy z dostawcą prądu.

Jak wygląda drożyzna w praktyce? Wiedzą to już urzędnicy prezydenta. Zamiast planowanych 730 tys. zł za prąd, prezydent zapłaci 1,1 mln zł. Umowę zawarto na początku 2022 r. i ma być realizowana do maja 2023 r. 

– Niestety, drożyzna dotyka wszystkich Polaków, także prezydenta. Dlatego tworzymy plany oszczędności. Będzie obniżanie temperatury i wygaszanie świateł. Oczywiście te oszczędności nie wpłyną na wykonywanie obowiązków przez prezydenta – mówi nam szef gabinetu KPRP Paweł Szrot (47 l.).

Prezydencką podwyżkę pokryją środki budżetu państwa

– Jest ryzyko, że cena prądu będzie szła w górę przez marże nakładane przez państwowe spółki energetyczne, bo za budowę elektrowni jądrowych przecież z czegoś trzeba zapłacić – przestrzega z kolei ekonomista Marek Zuber (50 l.). 

>>>Duda rozdaje nagrody urzędnikom Kancelarii Prezydenta. Kazał "zaciskać zęby", a dla swoich ma 1,5 mln zł

Sonda
Czy w tym roku Andrzej Duda powinien pojechać na narty za swoje pieniądze, żeby zobaczył, z jaką drożyzną mierzą się zwykli Polacy?
Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Duda rozpoczyna nowy rozdział swojej prezydentury

Wielu Polaków ma już dość polityków. Co myślą o rządzie i opozycji? Posłuchajcie!

Listen to "Polacy mają dość polityków. Oni będą SIEDZIEĆ! AWANTURA na bazarze" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają