Szymon Hołownia

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Szymon Hołownia w Sejmie

Marszałek Sejmu mówi o zmianach

Hołownia robi porządki w Sejmie. Strażnicy nie muszą już pilnować drzwi!

2024-02-12 5:15

Odkąd Sejmem zarządza marszałek Szymon Hołownia (48 l.) nastały nowe porządki! Z czego Hołownia najbardziej cieszy się po trzech miesiącach od objęcia nowej funkcji? – Z tego, że życie wróciło do tej izby – powiedział Hołownia „Super Expressowi”, wskazując na sejmowy korytarz, jasny i dostępny, a wcześniej szczelnie zasłonięty kotarami.

Koniec z kotarami

Zapytaliśmy Szymona Hołownię o jego pierwsze, zadowalające dokonania po trzech miesiącach odkąd został nie tylko posłem, ale marszałkiem izby niższej polskiego parlamentu. Okazuje się, że zadowolony jest z prostych zmian. – Życie wróciło do tej izby! Opowiadano mi jak było, kiedy ten korytarz, który tu widzimy, zasłonięty był kotarami, a przed gabinetem marszałka stało dwóch strażników – informuje Hołownia.Szokujące słowa Kaczyńskiego. Czarnecki broni prezesa PiS: święty by nie wytrzymał

Hołownia odwołał strażników

– Dwóch strażników, jak był marszałek, bo jak nie było marszałka, to stał tylko jeden. Przecież to jest paranoja! Przecież ci ludzie są profesjonalistami, którzy są od zupełnie innych rzeczy, niż pilnowanie drzwi w tym budynku. Oni strzegą bezpieczeństwa! Ich trzeba szanować, a nie używać! Cieszę się i mam nadzieję, że straż marszałkowska też czuje, że jest inaczej, że pracownicy Sejmu czują, że jest inaczej – dodał tymczasowy, bo powołany na dwa lata, marszałek Sejmu.

W połowie kadencji parlamentu Hołownię zastąpić ma jeden z liderów Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty (64 l.). 

Polacy wskazali wygranych w kwietniowych wyborach. Miażdżąca przewaga jednego ugrupowania

NIŻEJ ZDJĘCIA, KTÓRE POKAZUJĄ, JAK MIESZA HOŁOWNIA

Hołownia top momenty z Sejmu

Quiz o Tadeuszu Rydzyku. Komplet punktów tylko dla znawców ojca dyrektora

Pytanie 1 z 15
Do jakiego zakonu należy ojciec Tadeusz Rydzyk?
Listen on Spreaker.