Incydent z samolotem wynajętym przez delegację Orlenu

i

Autor: TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS, shutterstock

Groźna awaria samolotu. Na pokładzie był Daniel Obajtek

2022-06-07 15:11

Według informacji reporterów RMF FM, w środę 1 czerwca poważna awaria uniemożliwiła start maszyny, którą z Kazachstanu do Polski leciała delegacja Orlenu. O sprawie poinformowano służby. Na pokładzie maszyny był Daniel Obajtek.

Awaria samolotu, którym leciał Daniel Obajtek

Jak podaje RMF FM, delegacja Orlenu po finalizacji rozmów, które prowadzono w siedzibie "KazMunayGas", przyjechała na lotnisko w Nur-Sułtanie. Pasażerowie zajęli miejsca na pokładzie. Pilot wyczarterowanej maszyny włączył silniki.

Wówczas sygnalizacja zaalarmowała o poważnym wycieku paliwa. Delegację i załogę ewakuowały lotniskowe służby. Samolot odholowano. Przedstawiciele Orlenu poinformowali o incydencie Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Delegacja Orlenu spotkała się w Kazachstanie z nowym prezesem "KazMunayGas". Rozmawiano tam o możliwości sprowadzenia do Polski surowców z tego regionu. Kaspijska ropa i gaz mogłyby rzekomo  pomóc rozwiązać problemy z zaopatrzeniem po odcięciu dostaw z Rosji.

Warto przy tej okazji dodać, że Rosja nie dostarcza już Polsce gazu.

Benzyna za ponad 10 zł? Orlen ma już nowe wyświetlacze

Express Biedrzyckiej - Jan Grabiec: PiS pisze scenariusz na katastrofę, a nie na wychodzenie z kryzysu
Sonda
Czy jesteś poruszony atakiem nożownika na pracownika ochrony Orlenu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE