Adam Niedzielski

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS Niedzielski wskazuje winowajcę fali zachorowań. "Wrócą choroby, z którymi nie mieliśmy do czynienia"

Doigrał się

Groził śmiercią Adamowi Niedzielskiemu. Policja go dopadła!

2023-01-31 11:23

Mężczyzna, który nawoływał do zabójstwa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, został zatrzymany przez policjantów z KWP w Poznaniu. Pawłowi K. grozi do 5 lat odsiadki. Do zdarzenia doszło w grudniu zeszłego roku. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie.

"Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który w grudniu 2022 roku podczas publicznej transmisji internetowej nawoływał do zabójstwa Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas tej samej transmisji groził mu także śmiercią" - czytamy na stronie wielkopolskiej policji. Szokująca transmisja odbyła się 9 grudnia, dzień później wpłynęło zawiadomienie od Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Sam Adam Niedzielski wyraził obawę, że okrutne groźby mogą być spełnione. "W oparciu o materiał dowodowy prokurator Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wydał nakaz zatrzymania 48-letniego Pawła K. i doprowadzenia go na przesłuchanie. W poniedziałek zatrzymanemu ogłoszono zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia" - czytamy w komunikacie KWP w Poznaniu. 

Sonda
Jak oceniasz działalność Adama Niedzielskiego?
Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Niedzielski nie najgorzej poradził sobie z pandemią

"Kamraci" chcieli zabić ministra zdrowia?

Posłuchaj, co Adam Niedzielski mówił o pogróżkach!

Listen on Spreaker.