Grzegorz Woźniak, poseł PiS

i

Autor: Piotr Molecki/East News

Głupota posła PiS! Zrobił imprezę na 250 osób. Uczestnik później widział się z prezydentem

2020-03-16 6:25

Polacy rozumieją powagę sytuacji i od kliku dni pozostają w domach. Wyludnione ulice miast to znak, że w walce z koronawirusem kierujemy się odpowiedzialnością. Niestety, testu na zdrowy rozsądek nie zdał poseł PiS Grzegorz Woźniak (52 l.). Urządził wielką imprezę i naraził na niebezpieczeństwo kilkaset osób!

Przypomnijmy: w ubiegłą środę premier Mateusz Morawiecki (52 l.) ogłosił zamknięcie szkół, kin czy teatrów. Zaapelował o unikanie dużych skupisk, żeby nie zwiększać ryzyka zarażeniem koronawirusem. – Ci, którzy pójdą (…) na domówkę, przyczyniają się do szerzenia pandemii – przypomniał w piątek. O tym wszystkim musiał wiedzieć poseł Grzegorz Woźniak, a jednak zignorował niebezpieczeństwo! Kilkadziesiąt godzin po środowej konferencji premiera, w jednej z podwarszawskich miejscowości Woźniak urządził huczne imieniny. Zaprosił całą miejscową śmietanką, łącznie kilkaset osób. – Przyszło jakieś 200-250 osób, jak na weselu. Byli m.in. radny PiS i dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski (65 l.) oraz syn posła Woźniaka – mówi w rozmowie z „SE” uczestnik imprezy. Już samo zgromadzenie tylu ludzi w jednym miejscu było skrajnie nieodpowiedzialne, a to jeszcze nie wszystko. Syn parlamentarzysty to piłkarz, grający na co dzień w klubie na północy Włoch. Nasze źródło twierdzi, że ojciec osobiście odebrał go stamtąd ledwie kilka dni wcześniej. Sam zainteresowany nie chciał odpowiadać na nasze pytania. – Nie udzielam informacji na temat prywatnych spotkań – rzucił do słuchawki poseł. Na przesłane mailowo pytania nie odpowiedział też dyrektor Krzysztof Żochowski. Nie wiadomo, czy po imieninach wykonał test na obecność koronawirusa. W weekend chętnie fotografował się za to z wizytującym szpital w Garwolinie prezydentem Andrzejem Dudą (48 l.).

Zobacz: Wakacje 2020 skrócone? Premier ogłosił decyzję w nietypowy sposób

Sprawdź: Koronawirus w Polsce. Zawieszone loty krajowe

Express Biedrzyckiej - Soloch, Walczak, Zuber

Lubisz słuchać głośno muzyki i/lub podejmować gości? Zainwestuj w głośniki, wykorzystując zniżkę ze strony Media Expert kod rabatowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE