Posłowie szykują dla siebie ekstra emerytury. Wiedzą, że ZUS runie

2021-08-27 8:54
Marek Ast, Gabriela Lenartowicz, Marek Dyduch, Mieczysław Kasprzak
Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS, Pawel Wisniewski/EAST NEWS, Lukasz Grudniewski/East News, MICHAL NIWICZ/Super Express

Tacy to pożyją! Posłowie niedługo dostaną ogromne podwyżki i już liczą i planują, co zrobią z dodatkową gotówką. Część polityków wprost przyznaje, że nie wierzą w wysokie emerytury z ZUS i chcą odłożyć na przyszłość. – Chcemy zaoszczędzić, żeby spokojnie sobie pożyć – mówi w rozmowie z „Super Expressem” Marek Dyduch (64 l.), poseł Lewicy.

Ogromne podwyżki dla polityków wywołały oburzenie Polaków. Dzięki rozporządzeniu prezydenta Andrzeja Dudy (49 l.) więcej zarobią nie tylko premier, marszałkowie Sejmu i Senatu czy wiceministrowie, lecz także posłowie i senatorowie. Parlamentarzyści miesięcznie zyskają aż po 6,3 tys. zł!

Nie przegap: Podwyżki dla posłów. Miażdżące wyniki sondażu, Polacy są oburzeni

Podwyżkę w portfelach odczują już niedługo, bo większe przelewy dostaną już za sierpień. Spytaliśmy wybrańców narodu, co zrobią z dodatkową kasą. – Przeznaczę te pieniądze na życie. Jak coś zostanie, to trzeba oszczędzać – mówi nam poseł Marek Ast (63 l.) z PiS, który we wcześniejszej rozmowie z „SE” nie ukrywał, że jego zdaniem politykom należały się podwyżki.

Nie przegap: Podwyżki dla polityków. Szok! Poseł PiS naprawdę to powiedział

Z kolei posłanka KO Gabriela Lenartowicz (61 l.) chce pomóc rodzinie i zabezpieczyć się na przyszłość – nie wierzy w wysoką emeryturę z ZUS. – Nie ma co liczyć na wielkie emerytury. Wydam na życie, pomoc dzieciom i odłożę coś na przyszłość – podkreśla i dodaje, że spłaca też kredyt na ogrzewanie ekologiczne.

Podobnie do sprawy podchodzi Marek Dyduch. – Chcę odłożyć na starość, bo nie zawsze będę zarabiał tyle, ile zarabiam. Życie maszeruje, idzie do przodu. Całe życie żyłem na kredytach. Dzięki synowi spłaciliśmy kredyt, więc teraz chcemy zaoszczędzić, żeby spokojnie sobie pożyć – mówi nam poseł Lewicy. Mieczysław Kasprzak (68 l.) z PSL deklaruje, że część podwyżki przeznaczy na cele charytatywne. – Może zaoszczędzę. Na pewno jest bardzo dużo wydatków, jeżeli chodzi sprawy związane z pomocą dla różnych osób – mówi nam Mieczysław Kasprzak.

Sonda
Czy popierasz podwyżki dla polityków?
Czy politycy powinni dostać podwyżki? Zdania Polaków podzielone
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE