Roman Polko

i

Autor: Archiwum prywatne / Super Express Roman Polko

Tylko u nas!

Generał Polko ocenia bunt przeciwko Putinowi. "W Rosji zapanował chaos, to doskonały moment na atak"

Bunt w Rosji przeciwko Władimirowi Putinowi. Z piątku na sobotę (23-24 czerwca) w kraju, który rozpętał wojnę w Ukrainie, rozgrywają się działania skierowane w agresora. Bunt Prigożyna! Wagnerowcy zajmują wojskowe obiekty w Rosji. Generał Roman Polko w rozmowie z "Super Expressem" ocenia najnowsze wydarzenia. "W Rosji zapanował chaos, to doskonały moment na atak", mówi.

Bunt zbrojny w Rosji! W piątek, 23 czerwca, w późnych godzinach wieczornych w kraju Władimira Putina zaczęły dziać się rzeczy niebywałe. Z ustaleń medialnych wynika, że Prigożyn oskarżył szefa rosyjskiego MON Siergieja Szojgu o atak rakietowy na bazy jego kompanii najemniczej. W sobotę, 24 czerwca, najemnicy ruszyli na Moskwę. Grupa Wagnera Jewgienija Prigożyna podniosła bunt! Czy to oznacza wojnę domową? Władimir Putin w pilnym orędziu wygłoszonym w sobotę oświadczył, że atak jest "zdradą i ciosem w plecy dla Rosji i Rosjan". Tymczasem generał Roman Polko w specjalnym wywiadzie dla "Super Expressu" podkreśla, że to, co teraz się dzieje, to "bardzo dobra wiadomość dla Ukrainy. "Teraz jest doskonały moment na rozpoczęcie ataku, bo w Rosji zapanował chaos", mówi generał Polko.

Czytaj także: Bunt Prigożyna! Wagnerowcy zajmują wojskowe obiekty w Rosji. "Zniszczymy wszystko na naszej drodze" [RELACJA NA ŻYWO]

Generał Polko ocenia bunt przeciwko Putinowi. "W Rosji zapanował chaos, to doskonały moment na atak"

Generał Roman Polko w rozmowie z "SE" podkreśla, że widoczne jak na dłoni jest chwianie się władzy na Kremlu.

- Wiadomo w jaki sposób Moskwa rozprawia się ze swoimi przeciwnikami. Teraz na Jewgienija Prigożyna wydano na Kremlu wyrok śmierci. On wie, że stawką jest jego życie, dlatego będzie tym bardziej zdeterminowany, żeby osiągnąć swoje cele. (...) Putin sam wyhodował sobie wroga. Stworzył armię złożoną z kryminalistów skazanych za najcięższe przestępstwa. Dobrze wiemy, co robili na Ukrainie, jakie zbrodnie popełniali. Teraz zwrócili się przeciwko niemu - mów gen. Polko o Grupie Wagnera.

Czy wewnętrzny konflikt w Rosji będzie eskalował? Zdaniem generała Romana Polko, do szerszego rozlewu krwi i wojny domowej raczej nie dojdzie, ale sprawę warto śledzić. Na bieżąco piszemy o niej na www.se.pl.

Zobacz galerię zdjęć: Bunt zbrojny w Rosji

Sonda
Czy uważasz, że bunt bojowników grupy Wagnera poprawi sytuację Ukrainy?
Wieczorny Express - gen. Roman POLKO