Generał Mieczysław Bieniek

i

Autor: PIOTR BŁAWICKI/SUPER EXPRESS Generał Mieczysław Bieniek

Gen. Bieniek wprost: Zamach stanu przeciw Putinowi? To możliwe

2022-03-02 10:53

Wojna na Ukrainie trwa już kolejną dobę. Gen. Mieczysław Bieniek został zapytany o to, czy możliwy jest jakiś zamach stanu, przewrót pałacowy w Rosji. Wojskowy jasno wskazał, jakie scenariusze są możliwe.

Generał Mieczysław Bieniek, były zastępca dowódcy ds. transformacji NATO, specjalista ds. wojsk powietrznodesantowych i sił specjalnych, mówił w "Sednie sprawy" na antenie Radia Plus, że żaden z celów rosyjskiej armii nie został osiągnięty: - Przewaga Rosjan jest miażdżąca w sprzęcie lądowym, powietrznym w możliwościach ataku a kilkunastu stron, to widać. Ale widać również ich braki w wyszkoleniu w działaniu w moralach przede wszystkim i w tym jak prowadzą operacje. Żaden z celów operacji tego pierwszego etapu 4,5 dniowego nie został osiągnięty. Infrastruktura wojskowa Ukrainy nie została zniszczona. Została poważnie naruszona ale nie została zniszczona. Ukraina dalej zachowała zdolność do prowadzenia działań bojowych, manewrowych, obronnych. Wojska Ukrainy charakteryzuje wysokie morale wręcz niewiarygodne. Przywództwo państwa jest zaangażowane zarówno politycznie, ekonomicznie ale i militarnie - ocenił generał.

Galeria poniżej: Miasteczko pomocy dla uchodźców z Ukrainy na parkingu w Przemyślu

DOWIEDZ SIĘ>>>Agenci wywiadu przejrzeli Putina! Wnioski są koszmarne: jest wściekły i wyizolowany

Zamach stanu przeciw Putinowi? Generał ocenia

Generał Bieniek pytany, czy możliwy jest zamach stanu lub przewrót pałacowy w Rosji, jeżeli generałowie albo oligarchowie uznają, że Putin ciągnie ich na dno. Generał Bieniek przyznał, że w obecnej sytuacji niczego nie można wykluczyć: - Wszystkie scenariusze są możliwe. Gdyby ktoś się zdecydował, ktoś z dowództwa, czy sam Putin na ruch ostateczny, czyli użycie broni taktycznej jądrowej czy innej nie wykluczam takiej okoliczności. I wyjaśnił dlaczego: - Bo użycie takiej broni to jest holokaust nie tylko dla Ukrainy ale może i dla Europy a konflikt może się rozlać na cały świat.

SPRAWDŹ, JAK WYGLĄDA SYTUACJA NA UKRAINIE>>Wojna na Ukrainie. Relacja na żywo. Rosyjscy żołnierze płaczą i poddają się! Heroiczna obrona ukraińskich miast

NIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ NASZYCH WYSŁANNIKÓW, KTÓRZY ŚLEDZĄ SYTUACJĘ UCHODŹCÓW

Sonda
Czy wierzysz, że hakerzy zmuszą Putina do poddania się?
Sedno Sprawy - gen. Mieczysław Bieniek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany