żołnierze

i

Autor: ART SERVICE, Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS żołnierze

Co na to Błaszczak?

Geje boją się iść do wojska. Przerażające relacje. Posłanka Lewicy zabrała głos. "W wojsku jest wszystkim ciężko"

2022-12-08 11:05

Wojskowa służba to estyma, ale i ciężar. Żołnierze na co dzień wykonują wiele trudnych zadań. Państwo i obywatele stawiają przed nimi wymagania, którym żołnierze muszą sprostać, aby z dbałością, w razie próby ochronić Polskę i jej mieszkańców. Wiele młodych osób marzy o tym, aby dołączyć do armii. Część osób homoseksualnych boi się tego. Zasadnie?

Czy gejom w armii jest ciężko?

W polskiej armii służy wielu wspaniałych żołnierzy. Jednak na co dzień prawie nikt nie zastanawia się, ilu żołnierzy stanowi homoseksualna część wojska. Chwila refleksji przychodzi, gdy temat pojawi się w przestrzeni publicznej. Jeden z użytkowników Twittera napisał post, w którym pyta posłankę Lewicy Anne Marię Żukowską o to, czy zdaje sobie sprawę, jak ciężko jest i będzie młodym homoseksualistom, gdy będą dołączać do wojska. Zdaniem młodego geja Polska nie chroni obywateli, więc on także nie zamierza chronić Polski.

SKANDALICZNE słowa Anny Marii Żukowskiej. Posłanka Lewicy znów szokuje

Młody gej wyznaje. "Wyobrażasz sobie jakie piekło przejdą w nim chłopacy tacy jak ja?"

"Jestem młodym gejem, który żyje w okrutnej, homofobicznej Polsce. Wiesz Anna Maria Żukowska jak ciężko jest gejom w wojsku? Wyobrażasz sobie jakie piekło przejdą w nim chłopacy tacy jak ja? Mój kraj w żadnej sposób mnie nie chroni. Ja jego też nie zamierzam" - napisał wyznając prawdę o swojej orientacji seksualnej. 

Na odpowiedź posłanki Anny Marii Żukowskiej nie trzeba było długo czekać. Polityczka podeszła do tematu z empatią. Zaznaczając, że w wojsku jest "wszystkim ciężko"

"W wojsku jest wszystkim ciężko. A odpowiedzialne, nowoczesne, państwo powinno działać przeciwko dyskryminacji we wszystkich swoich strukturach. A to załatwi tylko Lewica" - napisała. 

Co na ten temat sądzi szef resort obrony narodowej Mariusz Błaszczak i wicepremier Jarosław Kaczyński i czy ich zdaniem osoby homoseksualne rzeczywiście mają w wojsku ciężko? Na razie nie ma oficjalnego stanowiska w tej sprawie. 

Sonda
Czy osoby homoseksualne powinny bać się wojska?
Ćwiczenia wojskowe Zabytek 2022