Kurski i Fogiel

i

Autor: Piotr Grzybowski / Super Express; Tomasz Radzik / Super Express Kurski i Fogiel

Jasne stanowisko

Fogiel stanowczo odcina się od nominacji Kurskiego. "PiS nie ma z tym nic wspólnego"

2022-12-09 9:45

Narodowy Bank Polski poinformował, że w grudniu Jacek Kurski, były prezes TVP, rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Nominacja ta wywołała spore poruszenie wśród polityków różnych opcji. Radosław Fogiel, były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, stanowczo odciął się od nominacji Kurskiego. - Prawo i Sprawiedliwość nie miało nic wspólnego z decyzją o powołaniu Jacka Kurskiego do Banku Światowego - mówi Fogiel.

Fogiel: PiS nie miało nic wspólnego z decyzją o powołaniu Jacka Kurskiego

- Prawo i Sprawiedliwość nie miało nic wspólnego z decyzją o powołaniu Jacka Kurskiego do Banku Światowego. Niezależność NBP zadziałała tu w stu procentach - oświadczył w piątek, 9 grudnia Radosław Fogiel, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych i były rzecznik PiS, na antenie RMF FM. W rozmowie Fogiel został zapytany o nominację Jacka Kurskiego, byłego prezesa Telewizji Polskiej, na prestiżowe stanowisko w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Fogiel zapewnił, że Prawo i Sprawiedliwość nie miało z tą nominacją nic wspólnego, a on sam, jak i wielu polityków tej partii o nowej pracy Kurskiego dowiedział się z mediów. - Ja się o tej nominacji dowiedziałem z mediów i z tego co wiem, nie jestem w PiS odosobniony - mówił Fogiel w RMF FM. - Prawo i Sprawiedliwość, którego nawet już nie jestem rzecznikiem, nie miała z tą decyzją nic wspólnego - zapewnił Fogiel.

Jacek Kurski ma nową pracę w Banku Światowym w Waszyngtonie

Przypomnijmy, że w minioną środę, 7 grudnia Narodowy Bank Polski poinformował, że Jacek Kurski rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Kandydatura Kurskiego została zgłoszona przez prezesa NBP jako Gubernatora RP w Banku Światowym. Obok Polski i Szwajcarii w skład szwajcarsko-polskiej konstytuanty wchodzą:

  • Azerbejdżan,
  • Kazachstan,
  • Kirgistan,
  • Serbia,
  • Tadżykistan,
  • Turkmenistan
  • oraz Uzbekistan.

Kurski na nowym stanowisku zarobi więcej niż premier Mateusz Morawiecki. Co więcej, praca w jednej z największych instytucji finansowych na świecie wiąże się nie tylko z wielkim wynagrodzeniem, ale również z wielką emeryturą! Były prezes TVP może liczyć na pięciocyfrowe kwoty.

Sonda
Czy Jacek Kurski sprawdzi się na nowym stanowisku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają