Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: AP Premier Mateusz Morawiecki

Emeryci szczerze o premierze Mateuszu Morawieckim. Tego nikt się nie spodziewał!

2022-02-09 19:06

Według najnowszego sondażu Super Expressu, premier Mateusz Morawiecki (54 l.) niezmiennie cieszy się popularnością wśród emerytów. Jego działalność pozytywnie ocenia aż 43,4 proc. badanych. Mateusz Morawiecki powinien jednak uważać! 41,9 proc. ankietowanych emerytów nie jest zadowolonych z jego pracy. 14,6 proc. nie ma natomiast zdania na ten temat.

Skąd tak duże poparcie dla szefa rządu? Niewątpliwie swoje robią tu wszelkie dodatki emeryckie, jak np. trzynastka, czternastka czy tarcza antyinflacyjna, która z pewnością pomoże wielu seniorom uporać się choć trochę z szalejącą drożyzną.

W ocenie prof. Rafała Chwedoruka (53 l.) wyniki sondażu niewątpliwie świadczą o bardzo dużej polaryzacji i zainteresowaniu sprawami publicznymi emerytów. Jak tłumaczy, stanowią oni bardzo ważną grupę wyborców.

Prof. Chwedoruk wyjaśnia, że przeciwko sobie Morawiecki ma emerytów - wyborców wszystkich partii opozycyjnych, część apolitycznych osób i tych, których dotknęły niekorzystne zmiany w ostatnich tygodniach. - Natomiast po swojej stronie ma grupę bardzo liczną, która pomimo podniesienia kosztów życia codziennego w ostatnich miesiącach i perspektyw dalszych trudności w tej materii, deklaruje do tego polityka pozytywny stosunek - zauważył prof. Chwedoruk. 

Nie ulega wątpliwości, że na poparcie dla Morawieckiego wpływają emeryckie dodatki. - Strategia rządzących bardzo wyraźnie obliczona jest na tych emerytów, którzy dostawali nieco niższe świadczenia. Dla nich najdrobniejszy dodatek jest istotną ulgą, a jeśli ten dodatek jest wyższy, niż to, do czego przywykli od początku bycia na emeryturze, to jest to coś, co wpływa na decyzje wyborcze - mówił prof. Chwedoruk i dodał, że świadczenia mogą być ostatnią kotwicą stabilnych notowań PiS. 

Sondaż IBRiS został przeprowadzony 26 stycznia na grupie 1000 emerytów.

ZOBACZ TEŻ: Morawiecki zrobił dziwną minę na widok Macierewicza. Wszystko się nagrało, o co tu chodzi?! [WIDEO]

Polacy ocenili działalność Mateusza Morawieckiego

i

Autor: Stanisław Chodorowski/SE
Sedno Sprawy - Michał Woś
Sonda
Czy premier Morawiecki powinien podać się do dymisji w związku z Polskim Ładem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE