Express Biedrzyckiej gość dr Mirosław Oczkoś

i

Autor: GRAFIKA SE Mariusz Trocewicz

Dr Mirosław Oczkoś ocenił, kto lepiej wypada wizerunkowo: Tusk czy Kaczyński? Odpowiedź zastanawia [Expressu Biedrzyckiej]

2022-07-05 10:18

W "Express Biedrzyckiej" we wtorek 5 lipca pojawił się ciekawy gość: ekspert od spraw wizerunku i komunikacji, dr Mirosław Oczkoś, który specjalizuje się w szkoleniach z zakresu komunikacji grupowej, tworzenia kultury organizacyjnej, budowania i zarządzania skutecznymi zespołami. Rozmowa z nim będzie dotyczyła spraw międzynarodowych, ale też polityki krajowej.

W "Express Biedrzyckiej" we wtorek 5 lipca gościem Kamili Biedrzyckiej był dr Mirosław Oczkoś, czyli ekspert od spraw wizerunku i komunikacji. Dr Oczkoś który specjalizuje się w szkoleniach z zakresu komunikacji grupowej, tworzenia kultury organizacyjnej, budowania i zarządzania skutecznymi zespołami. Rozmowa z nim będzie dotyczyła spraw polityki i tego, jak wygląda obecnie wizerunek największych partii w Polsce: czyli PiS i PO.

Kaczyński kontra Tusk: Kto lepiej wypadł wizerunkowo? Ekspert wyjaśnia

Już w pierwszym pytaniu Kamila Biedrzycka zwróciła uwagę, że znów mamy do czynienia z pojedynkiem Donald Tusk - Jarosław Kaczyński. Kto wygrywa tę polityczną potyczkę? - Zdaje się, że Tusk. Jak jest dużo ludzi wokół, to robi wrażenie w "obrazku". Takie konwencje najpierw są dla działaczy, Tusk jak stand uper rozmawiający wypada lepiej, niż powtórzone zagrania Kaczyńskiego z dużym marginesem wpadek i pomyłek. Na tym etapie na ten moment wizerunkowo lepiej wychodzi Tusk, ale nie miażdżąco - wyznał.

Zdaniem eksperta kampania wyborcza, która już się rozpoczęła, będzie najbardziej brutalna: - To będą wybory, będące starciem na miecze i maczugi. Emocja, brutalność, to już widać. Na to się niestety zanosi, bo ta kampania zakończy czyjeś bycie w polityce. Jeśli Tusk przegra to jego formacja będzie miała kłopoty z utrzymaniem się, jeśli Kaczyński przegra, to będzie totalna porażka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD WIDEO

Dr Mirosław Oczkoś przejrzał strategię działania Kaczyńskiego. Wszystko jasne!

Zdaniem eksperta Platforma Obywatelska postawiła na wyjazdy i objazdy - jeśli chodzi o przygotowania do kampanii, a strategia Jarosława Kaczyńskiego polega na sprawdzeniu, co nas - wyborców - boli i porusza.

Dr Oczkoś ocenił, że: - PiS jest zdeterminowany, by gryźć i kopać przeciwnika, nie zawaha się przed zmianami ordynacji. Mają jedną determinację: zaczęli się bać, bać o to, że może nie wygrać.

Jak zadziała PiS względem PO, by wstrząsnąć ludźmi? Dr Oczkoś prognozuje

A co z negatywnym elektoratem Tuska, czy to nie jest zbyt wielkie obciążenie dla niego? Zdaniem eksperta większy elektorat negatywny ma jednak Kaczyński. - Jest teoria eskalacji bólu, Tuskowi już wszystko przypisano, ale my się uodparniamy na to. Jak ktoś kolejny raz słyszy, że Tusk odpowiada za wszytko, to przestaje to słyszeć. Oczkoś ocenia, że jeśli PiS chce wstrząsnąć opinią publiczną, to: - Kolejnym krokiem będzie zamykanie spektakularne działaczy PO.

Ekspert wprost o przemyślanej strategii działania Kaczyńskiego. Wszystko jasne!

Dr Oczkoś zapytany o ostatnie wypowiedzi dotyczące ekonomii Kaczyńskiego, odparł, że: - Wynika to z dwóch rzeczy: po pierwsze prezes oderwał się od rzeczywistości. To, że pomyliło mu się, w jakim jest mieście, to składam na zmęczenie. Ale tu było tego za dużo, na pewno ta transpłciowość jest przemyślana, bo powtarzana. Prezes wyszedł z założenia, że nie ma rzeczy, której nie można przełożyć na własną modłę. Stosuje taktykę w zasadzie strategię, którą zawsze stosuje: zarzuć przeciwnikowi to jest to, co można zarzucić tobie, ale zwielokrotnij dawką.

Oczkoś przyznał też, że trwa akcja wyprowadzanie Polski z UE, tylko że po cichu. - Trwa podskórna akcja wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej, proszę mi wierzyć: trwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają