Donald Tusk

i

Autor: PAP / Adam Warżawa Donald Tusk

Spotkanie w Sandomierzu

Donald Tusk w Sandomierzu. Co miał do powiedzenia tym razem?

2022-11-05 11:52

Już w sobotę, 12 listopada, przewodniczący PO Donald Tusk spotkał się w Sandomierzu z mieszkańcami regionu. Co takiego miał do powiedzenia tym, którzy zdecydują się na spotkanie z liderem Platformy Obywatelskiej?

Spotkanie Donalda Tuska w Sandomierzu

W sobotę o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej nr 4 (Sandomierz, ul. Cieśli 2; sala gimnastyczna) odbędzie się spotkanie otwarte przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska z mieszkańcami.

Będą poruszane bieżące tematy, a relację na żywo będzie można oglądać na kanale Super Express na platformie YouTube.

"Do wyborów parlamentarnych został rok. Kampania jeszcze oficjalnie się nie zaczęła, tymczasem prezes PiS Jarosław Kaczyński (73 l.) i szef PO Donald Tusk (65 l.) podróżują intensywnie po Polsce, szukając potrzebnych do zwycięstwa głosów w każdym zakątku kraju" -pisaliśmy pod koniec października br. Poprzednie spotkania gromadziły mnóstwo wyborców, nie zabrakło także pytań kontrowersyjnych. Czy tak samo będzie tym razem?

Donald Tusk o działaniach rządu Prawa i Sprawiedliwości

Na wstępie lider PO podziękował za tak tłumne przybycie na spotkanie. Nie omieszkał poruszyć tematu drożyzny, która dziś stanowi największy problem dla Polaków. Ceny energii, podstawowych produktów spożywczych, upadki inwestycji – z tym boryka się obecnie polska gospodarka – podkreślił Donald Tusk podczas wystąpienia.

W walce z inflacją Polsce potrzebne są pieniądze KPO. - Ja nie używam języka strachu, czy gróźb pod niczyim adresem (…) Ja naprawdę, gdy tak krytycznie wypowiadam się o rządach PiS-u, to dlatego, że wiem, jak bardzo potrzebujemy pozytywnego projektu, nadziei – mówił Tusk.  (…) Jeśli w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu dni (…) nie napiszecie wreszcie tego dobrego wniosku do Komisji Europejskiej (…) ludzie upomną się o swoje – podkreślał lider PO.

Podczas spotkania Tusk poruszył także kwestię związaną z ustawą lex Czarnek, która dotknie wielu uczniów w polskich szkołach. Jarosław Kaczyński podczas swoich spotkań z wyborcami także wypowiadał się na ten temat, jednak jak ocenia Tusk, w sposób krzywdzący dla wielu młodych ludzi. – Dlaczego tak bardzo chcą kontrolować nasze życie, życie naszych dzieci w każdej sferze? – pytał lider Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem jest to walka o kształcenie młodych Polaków.

Trzeba opracować taki plan, by nie płacili za to obywatele, aby nie byli oni pokrzywdzeni. – podkreślał wielokrotnie Donald Tusk podczas spotkania.

Sonda
Ufasz Donaldowi Tuskowi?
Pieniądze to nie wszystko. Marcin Ociepa