Wizyta premiera

Donald Tusk w Morągu rozpoczyna bitwę o władzę w samorządach

2024-02-11 16:36

Rusza kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi. Premier Tusk podczas swojego wystąpienia w Morągu wyjaśnił, dlaczego ponownie on sam zaczyna objazd po kraju. - Muszę rozpocząć przygotowania do wyborów samorządowych tu w Morągu - podkreślił. Dlaczego akurat w tym mieście? Bo to właśnie tu podczas spotkania z wyborcami zastała go cisza wyborcza. Teraz Tusk postanowił właśnie w Morągu powrócić do dyskusji z Polakami.

Tusk w Morągu. Wybory samorządowe - rusza kampania wyborcza

- Zależy mi, abyśmy w ciągu kilku najbliższych lat pracowali nad odbudową rangi samorządu - podkreślił Donald Tusk w Morągu.  Tusk obiecał województwu warmińsko-mazurskiemu wsparcie, jakie zdaniem premiera należy się województwom wschodnim, które cierpią w wyniku wojny na Ukrainie. Tusk podczas swojego wystąpienia wielokrotnie nawiązywał do wojny nie tylko tej toczącej się na Ukrainie, ale i o globalnym zagrożeniu konfliktem zbrojnym. - Musimy obudzić polityków Europy na rzecz wspólnej polityki obronnej. Pieniądze europejskie muszą pójść także na obronę - mocno podkreślił premier w Morągu. Tusk zaznaczył, że jak najszybciej chce odbudować współpracę na linii Polska-Francja-Niemcy.

- Wybory raz się wygrywa, raz przegrywa - stwierdził Tusk. I szybko rozwinął swoją myśl, wypowiadając się na temat zasad wyborów i konsekwencji udanej bądź nieudanej kampanii wyborczej. - Ja nie mówię, że pan Jarosław Kaczyński ma się we mnie zakochać. To ostatnia rzecz, jak by mi do głowy przyszła. Chciałbym, żeby szanował wolę wyborców i szanował reguły gry - powiedział Tusk.

W galerii poniżej zobaczysz zdjęcia ze spotkania Donalda Tuska w Morągu:

Donald Tusk w Morągu rozpoczyna kampanię

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?