Jacek Kurski

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SE WARSZAWA Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP

CO DALEJ Z KURSKIM?

Dlaczego Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP? Fala spekulacji

2022-09-05 16:20

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Informację potwierdził już sam Jacek Kurski. Wraz z pojawieniem się wiadomości o odwołaniu, w internecie ruszyła fala spekulacji na temat powodów zmiany w fotelu szefa TVP i dalszej kariery byłego już prezesa Telewizji Polskiej. Pojawiły się doniesienia, że może wejść do rządu.

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP

W poniedziałek, 5 września pojawiła się zaskakująca wiadomość o odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Jako pierwszy informację o zmianie podał serwis i.pl, nowy portal Polska Press Grupy. Informację tę potwierdził także już sam Jacek Kurski. "Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną, przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania" - przekazał na Twitterze. 

Informacja o odwołaniu Jacka Kurskiego wywołała lawinę spekulacji. Skąd nagła decyzja? Czy Jacek Kurski wraca do polityki, w której aktywnie działał, zanim został prezesem Telewizji Polskiej?

ZOBACZ TAKŻE: Jacek Kurski został odwołany! Nie jest już prezesem TVP

Decyzję skomentował już rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Na Twitterze napisał, że "zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy”.  "Już niedługo przed @KurskiPL nowe zadania" - wskazał, rozbudzając ciekawość internautów. 

Express Biedrzyckiej: Paweł Kowal

Jacek Kurski wraca do polityki? "Może wejść do rządu"

Dziennikarz Radia Nowy Świat Klaudiusz Slezak podzielił się w swoich mediach społecznościowych interesującą informacją. "W zeszłym tygodniu usłyszałem, że Jacek Kurski chce wrócić do polityki" - napisał redaktor.

Z kolei według informacji "Rzeczpospolitej", kilka dni temu odbyły się rozmowy dotyczące wejścia Jacka Kurskiego do rządu. - Politycy są zaskoczeni informacjami o dymisji szefa TVP, ale nie wykluczają, że wydarzenia mogły przyspieszyć i Kurski może wejść do rządu "na kogoś więcej, niż minister" - informuje "Rz". 

Komentatorzy zastanawiają się również nad innym nowym zadaniem, jakie mogłoby przypaść Kurskiemu. Chodzi o poprowadzenie kampanii wyborczej. W takiej roli widzi byłego prezesa TVP dziennikarka Wirtualnej Polski Żaneta Gotowalska. “Szef kampanii? Właściwy człowiek na właściwym miejscu" - tak skomentowała nagłą decyzję. W podobnym tonie wypowiedział się również Klaudiusz Slezak. “Stawiam na tekę ministra (może nawet wicepremiera) i szefa kampanii wyborczej” - napisał. 

Z kolei Konrad Piasecki z TVN24 podejrzewa, że "Kurski wyląduje na lukratywnej posadzie w SSP (Spółce Skarbu Państwa - red.) i z gwarancją warszawskiej jedynki w wyborach do Europarlamentu”. 

Sonda
Czy cieszysz sie z odwołania Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP?
Nasi Partnerzy polecają