Adam Niedzielski. Konwencja programowa PiS

i

Autor: Radosław Nawrocki Adam Niedzielski. Konwencja programowa PiS

Minister zdrowia zapowiada

Darmowe leki dla młodzieży i seniorów. Kluczowa data

2023-05-25 14:12

Darmowe leki dla dzieci i młodzieży do 18. roku oraz dla osób, które ukończyły 65 lat być może będą dostępne od września 2023 roku - zapowiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski. Tym samym szef resortu zdrowia odniósł się do zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

Mniej więcej w połowie maja Jarosław Kaczyński złożył nowe obietnice wyborcze. - Od nowego roku program 500 Plus to będzie ciągle nazwa, jak sądzę, pamiętana, ale suma będzie już inna. To będzie 800 Plus - oświadczył Kaczyński. Prezes PiS obiecał, że rząd wprowadzi darmowe przejazdy na autostradach, podwyższy świadczenie 500 plus o 300 złotych (od 1 stycznia 2024 roku) oraz zapewni dzieciom i młodzieży do 18. roku życia oraz osobom po ukończeniu 65 lat, darmowe leki. Adam Niedzielski wskazał, że to rozwiązanie może zacząć funkcjonować już od września. - Pierwsze przymiarki mówiły o 2024 roku, ale przygotowujemy rozwiązania legislacyjne, które będą jeszcze przyjęte w czerwcu i wtedy zadecydujemy, czy ten program być może będzie już dostępny od września - ocenił minister zdrowia w RMF FM.

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polsatu przez IBRiS wynika, że na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 34,5 procent wyborców, na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 24,6 proc. badanych, a na PSL i Polskę 2050 - 14,2 proc.

K. SOBOLEWSKI: PREZES KACZYŃSKI PRZYCINA WEWNĘTRZNE SPORY
Sonda
Jak oceniasz podwyżkę 500 plus do 800 zł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany