Putin

i

Autor: AP Putin

Co knuje Putin?

Czy będzie wkrótce atak na Ukrainę z Białorusi? Niepokojące doniesienia

2023-01-08 18:37

Rosja i Białoruś przeprowadzą wspólne ćwiczenia dywizji lotniczych – informuje Reuters, powołując się na białoruskie ministerstwo obrony. Mają one trwać w terminie od 16 stycznia do 1 lutego. Reuters już wcześniej informował, że Białoruś przygotowuje się do wspólnych ćwiczeń sił powietrznych z Rosją. Oświadczenie w tej sprawie 5 stycznia wydał resort obrony w Mińsku - informuje RMF24.

Atak z terenów Białorusi coraz bardziej realny

Jak podaje RMF 24, "na Białoruś nadal przybywać będzie personel sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej, uzbrojenie, sprzęt wojskowy i specjalny" - głosił komunikat resortu.

-Informacje o wspólnych ćwiczeniach sił powietrznych napływają w czasie, gdy władze ukraińskie i eksperci zachodni nadal uznają za realny scenariusz ataku na Ukrainę z terytorium Białorusi. Ocenia się przy tym, że atak taki nie nastąpi raczej w najbliższych miesiącach. Białoruś wspiera Rosję w wojnie, udostępniając jej swoje terytorium i lotniska. Według mediów niezależnych przekazuje też Rosji amunicję i sprzęt wojskowy - czytamy na portalu radia.

O współnych ćwiczeniach, poinformowało, w niedzielę (8.01.2023), białoruskie ministerstwo obrony. 

Express Biderzyckiej - Gen. Mieczysław Bieniek przejrzał Putina! Mówi, co się wydarzy po szczycie NATO
Sonda
Czy Polsce i krajom bałtyckim grozi bezpośrednia agresja militarna Putina?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany